Nowe kamery monitoringu w Kołobrzegu. Gdzie zostaną zamontowane?

Kolejne kamery monitoringu zostaną zamontowane na terenie Kołobrzegu. Miasto dostało na ten cel 100 tys. zł dofinansowania.

Urząd Miasta w Kołobrzegu otrzymał pieniądze z programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka. Tym samym kontynuowane będą działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w przestrzeniach publicznych. Projekt „Bezpieczny maluch na placu zabaw w Kołobrzegu” przewiduje rozbudowę systemu monitoringu miejskiego na trzech placach zabaw: przy ul. Dubois, ul.
Makuszyńskiego i ul. Drzymały.

– Dzięki dofinansowaniu w wysokości 100 000 zł, miasto zapewni dodatkowe kamery, które będą kolejnym krokiem w tworzeniu bezpieczniejszego środowiska dla najmłodszych mieszkańców Kołobrzegu – informuje kołobrzeski magistrat.

Zgodnie z założeniami programu, inwestycja zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku. Dodajmy, że kamery monitoringu miejskiego są już obecne na Placu Trzech Pokoleń oraz placu zabaw w dzielnicy Ogrody.
Celem programu „Razem bezpieczniej” jest przede wszystkim zwiększanie poczucia bezpieczeństwa społeczności lokalnej. Kamery na placach zabaw to dodatkowe narzędzie, które pomoże chronić naszych najmłodszych mieszkańców, a także pozwoli zminimalizować akty wandalizmu.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend