Nowy Ogródek Jordanowski może kosztować miasto blisko 2 mln zł

You are currently viewing Nowy Ogródek Jordanowski może kosztować miasto blisko 2 mln zł

Niewiele ponad 1,9 mln zł za gruntowną modernizację popularnego placu zabaw przy Unii Lubelskiej w Kołobrzegu zażądała jedyna firma, która złożyła ofertę w miejskim przetargu. Miasto zarezerwowało na ten cel mniej, bo 1,7 mln zł.

Gruntowna modernizacja czeka Ogródek Jordanowski. Po przebudowie ma być bardziej ekologiczny — powstanie tu fabryka piasku, stół ogrodniczy, przy którym będzie można urządzać warsztaty z sadzenia roślin, pojawi się zestaw do wspinaczki i balansowania. Popularne bujaki sprężynowe będą miały kształt zwierząt, takich jak małpa, wąż, lew czy hipopotam. Nie zabraknie również tradycyjnych zabawek, takich jak huśtawki oraz karuzela.
Na placu wciąż pozostanie górka, z której dzieci lubią zimą zjeżdżać na sankach oraz zjazd linowy. Nowością będzie zadaszony przewijak dla dzieci.

Cały teren Ogródka zyska nowy układ nawierzchni (syntetyczna, żwirowa, z kostki betonowej, trawnik) oraz nowe elementy małej architektury (kosze na śmieci, ławki, stojaki na rowery oraz oświetlenie). Plac zabaw zostanie także dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i będzie monitorowany.

Do wykonania modernizacji Jordanka zgłosiła się jedna firma — Educarium z Bydgoszczy, która zażądała 1,94 mln zł. Miasto na ten cel ma mniej, bo 1,7 mln zł. Dziś nie znamy jeszcze decyzji magistratu, co w tej sytuacji — unieważnić przetarg czy dołożyć brakujące 200 tys. zł. Jeżeli miasto zdecyduje się sięgnąć głębiej do kieszeni, wykonawca będzie miał 150 dni na jej zrealizowanie.

Dodaj komentarz