„Ogrody Kobiet” – cykl spotkań w bibliotece na Ogrodach

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na drugą edycję wydarzenia – „Ogrody Kobiet” w Bibliotece Ogrody.

To niezwykłe spotkania dedykowane kobietom, pełne inspiracji, twórczości i wspólnego dzielenia się doświadczeniami.

W trakcie „Ogrodów Kobiet” odbędą się spotkania autorskie, gdzie wyjątkowe kobiety podzielą się swoimi historiami i przemyśleniami. Dodatkowo, zaplanowano warsztaty artystyczne, które pozwolą odkryć kreatywność każdej uczestniczki. Panele dyskusyjne stanowią doskonałą okazję do wymiany myśli i poglądów na tematy ważne dla kobiet.

Całe wydarzenie będzie trwało przez cały marzec, oferując obfity program pełen inspirujących wydarzeń. „Ogrody Kobiet” to nie tylko okazja do poszerzenia horyzontów, ale także do znalezienia przestrzeni dla siebie w towarzystwie równie silnych i inspirujących kobiet.

Szczegółowy program:

01.03. (piątek) godz. 17:00
Tradycje słowiańskie w życiu współczesnje kobiety
Spotkanie z Tatianą Antoniną Potapową – Ławińską
Rola i postrzeganie kobiety jako Matki-Bogini-Wyroczni oraz związek kobiety z mężczyzną w tradycji słowiańskiej. Tatiana Antonina Potapowa-Ławińska – instruktorka Gimnastyki i Tradycji Słowiańskiej, założycielka szkoły „Rodołada”. Tradycja Rodzimowierców jest mocno zakorzeniona w jej rodzinie, a Kobiety od pokoleń były Uzdrowicielkami. Holistyczne podejście do ciała jest największą pasją Tatiany, jako choreografka, tancerka i nauczycielka jogi, stara się łączyć wiedzę o ciele fizycznym i energetycznym Człowieka. Jak głosi Tradycja naszych Przodków Ciało Umysł i Duch są nie rozłączne. Jesteśmy Makro i Mikrokosmosem jednocześnie. Razem z mężem Tadeuszem Ławińskim prowadzi Studio Jogi „Joga Sfera” w Kołobrzegu.
Wstęp wolny.

02.03. (sobota) godz. 12:00
Warsztaty – Słowiańska Lalka Motanka
Przenieśmy się w świat słowiańskiej legendy o Bogini Mokosz i jej darze kobiecie w postaci Dziesięciorączki. Pod okiem Tatiany stworzymy własne Laleczki Motanki, które będą nas wspierać przez cały kolejny rok. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej magicznej przygodzie ze słowiańskim rękodziełem.
Obowiązują zapisy tel. 504 678 646
Spotkanie poprowadzi Tatiana Antonina Potapowa-Ławińska

09.03. (sobota) godz. 17:00
Spotkanie autorskie z Justyną Dżbik – Kluge
dziennikarka radiowo-telewizyjna, autorka książek i podcastów. Zajmuje się tematyką społeczno-kulturalną. „Bezdzietne z wyboru” – nowy reportaż uznanej dziennikarki Justyny Dżbik-Kluge. Pierwsza tak kompleksowa, szczera i wielowymiarowa opowieść o niemacierzyństwie. To rozmowy z kobietami o tym, dlaczego nie chcą mieć dzieci. To refleksje osób ze świata nauki – psycholożki, demografki, ginekologa – na temat tego coraz powszechniejszego zjawiska. Ale przede wszystkim to opowieść o prawie do decydowania o swoim życiu bez poczucia winy za niespełnienie społecznych oczekiwań.
Obowiązują wejściówki, dostępne od 2.03.2024 w Bibliotece Ogrody
Spotkanie poprowadzi Paulina Żupaniec

15.03. (piątek) godz. 17:00
Spotkanie autoskie z Joanną Flis
Psycholog, certyfikowana psychoterapeutka uzależnień i współuzależnienia, psychoterapeutka systemowa w procesie certyfikacji. Popularyzuje wiedzę na temat zdrowia psychicznego na łamach czasopism, na konferencjach i w mediach. Związana z Uniwersytetem Szczecińskim. Autorka książek, a także twórczyni bijącego rekordy popularności podcastu „Madame Monday – po dorosłemu”. Napisała praktyczny poradnik, który stawia na nogi tu i teraz. Joanna Flis tłumaczy w nim co zrobić z całą psychologiczną wiedzą dotyczącą samopomocowych praktyk, których tak wiele słuchamy w dzisiejszym społeczeństwie. Czym jest życiowa dojrzałość? Stanem czy procesem? Czy jest zależna od wieku?
Obowiązują wejściówki, dostępne od 8.03.2024 w Bibliotece Ogrody
Spotkanie poprowadzi Paulina Żupaniec

16.03. (sobota) godz. 12:00
Warsztaty – kwiaty z krepiny
Pracownia Fiori di Matis, w której Małgosia Matis wykonuje nietuzinkowe dekoracje z kwiatów gigantów oraz jednoczy i wspiera kobiety zaprasza na warsztaty tworzenia kwiatów z krepiny w realistycznym rozmiarze. Przyjdź i rozkwitnijmy razem!
Obowiązują zapisy tel. 504 678 646
Koszt spotkania: 50 zł
Spotkanie poprowadzi Fiori di Matis

23.03. (sobota) godz. 17:00
Kobiece opowieści
Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie poświęcone kobietom – Kobiece Opowieści! Spotkajmy się, aby wspólnie posłuchać inspirujących historii kobiet, wziąć udział w debatach na temat równouprawnienia i roli kobiet w społeczeństwie, oraz zapoznać się z wyjątkowymi produktami i usługami stworzonymi przez kobiety. Nie możesz tego przegapić! Przyjdź i zostań częścią tej inspirującej społeczności kobiet.
Obowiązują wejściówki, dostępne od 16.03.2024 w Bibliotece Ogrody
Spotkanie poprowadzi Karolina Miller-Milanowska

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 26 lutego, 09:44 Maciej

    Pachnie niestety lewactwem

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend