Opaski „niezgubki” pomagają znaleźć dziecko w tłumie plażowiczów. Dlatego warto im je zakładać

Policjanci z Kołobrzegu jak co roku w rejonie pasa nadmorskiego rozdają opaski bezpieczeństwa. Dzięki nim łatwiej odnaleźć malucha w przypadku gdy się zgubi. Pamiętajmy o bezpieczeństwie najmłodszych, przypominamy, że nałożenie „bezpiecznej opaski” na rękę dziecka nie zastąpi osobistej opieki!

Zgubienie dziecka w tłumie turystów wypoczywających na plaży stanowi poważne niebezpieczeństwo i realne zagrożenie dla pozbawionego opieki malucha. Każde takie zdarzenie to niepotrzebny stres dla dziecka i jego opiekunów.

Policjanci zachęcają do używania „opasek bezpieczeństwa”, które na ręku dziecka podpowiedzą poszukiwaczom jak skontaktować się z odpowiedzialnymi za jego opiekę. Dodatkowo ułatwią kontakt z rodzicem osobom, które zainteresują się losem pozostawionego bez opieki dziecka.

– Akcja jest oczywiście bezpłatna, najważniejsze dla stróżów prawa jest dobro dzieci. Nie zapominajmy nigdy o naszych podopiecznych i pamiętajmy, że opaska na ręku malucha nie zwalnia od osobistej i nieustannej opieki osób pełnoletnich! – informują funkcjonariusze.

2 komentarze

Napisz komentarz
  1. 11 lipca, 12:21 Siband

    Jesteśmy dumni, że nasze to właśnie nasze opaski bezpieczeństwa ❤?❤ są częścią tej ważnej inicjatywy w Kołobrzeg! Współpraca policją i rozdawanie opasek na plażach to wspaniały sposób, aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci wczasowiczów. Dziękujemy miastu Kołobrzeg za wsparcie naszej inicjatywy „Bezpieczne Wakacje” i ochrony dzieci podczas wakacji nad Bałtykiem.

    Reply this comment
  2. 18 lipca, 09:35 Trinki

    Tylko nigdy nie wspisujcie imienia dziecka na tych opaskach. Sam nr tel do rodziców.

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend