Pierwsze mieszkania na miejskim osiedlu Witkowice będą gotowe po wakacjach. Miasto opublikowało dziś listę najemców

„Mieszkania dla rozwoju” to miejski program dla tych, którzy nie mają możliwości uzyskania kredytu czy wynajęcia własnego lokalu. Dziś w miejskim Biuletynie Informacji Publicznej (link pod tekstem) została opublikowana lista osób, które wzięły udział w programie i spełniły wszystkie warunki przewidziane w uchwale Rady Miasta. Pierwsi mieszkańcy już wkrótce podpiszą umowy i na początku września będą mogli wprowadzić się do gotowych mieszkań.

Wniosków o udział w programie wpłynęło 187. Co ważne, 71 proc. z nich to wnioski od osób, które nie ukończyły 45 roku życia. Jak powiedziała prezydent miasta Anna Mieczkowska: „Cieszę się, że program trafił do tych mieszkańców, którzy budują swoją przyszłość w Kołobrzegu i to Kołobrzeg wybrali na swoje miejsce do życia”.

Cały projekt to cztery budynki po 31 mieszkań (łącznie 124). Według zapewnień Roberta Cieciory prezesa Kołobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, które realizuje tę inwestycję, pierwszy budynek i 31 mieszkań będzie gotowy do końca sierpnia bieżącego roku.

Link do opublikowanej listy mieszkańców, którzy zakwalifikowali się do udziału w programie TUTAJ.

Więcej informacji w materiale wideo z konferencji prezydent Kołobrzegu, jej zastępczyni ds. gospodarczych oraz prezesa KTBS.

witkowice3 1024x626 - Pierwsze mieszkania na miejskim osiedlu Witkowice będą gotowe po wakacjach. Miasto opublikowało dziś listę najemców

2 komentarze

Napisz komentarz
 1. 10 lipca, 16:44 Adam

  Właśnie ruszył rządowy kredyt 2% na którego stać każdego kto pracuje.
  W praktyce to ok 5% + marża banku.
  Ale i tak stać każdego kto ma pracę.

  Reply this comment
  • 13 lipca, 10:28 Marek

   Nie zawsze, różne są historie w życiu i zdolność/historia kredytowa może być słaba. To samo tyczy się osób, które prowadzą własną działalność, te w bankach nie są zbyt mile widziane (duże ryzyko) mimo tego że mogą mieć b. przyzwoite dochody to zdolność jest super niska.

   Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend