Organizatorzy Festiwalu szykują sceny, a magistrat ogłosił już przetarg na budowę parkingów za pieniądze z Festiwalu

Trwają przygotowania do Festiwalu „Nagle nad morzem” w Podczelu. W tym samym czasie kołobrzeski magistrat ogłosił przetarg na budowę parkingów w Podczelu przy ul. Lwowskiej, które zostaną wybudowane za pieniądze, które do miejskiej kasy wpłacił organizator imprezy.

W Podczelu ok. 60 osób buduje 4 sceny i przygotowuje teren pod Festiwal, który rusza tu za dwa tygodnie (25-27 sierpnia).  To pierwszy rok kiedy ta duża impreza odbywa się w kołobrzeskiej dzielnicy, a nie jak dotąd w Rogowie. Wcześniej zgodę na jej przenosiny musiała wyrazić Rada Osiedla Podczela. Jak przebiega współpraca?

– Bardzo dobrze – odpowiada Artur Dąbkowski, radny Rady Osiedla i jednocześnie radny Rady Miasta – Oczywiście, że pojawiają się jakieś drobne kłopoty, ale wspólnie rozwiązujemy je na bieżąco.  

W przyszłym tygodniu radni Rady Osiedla i organizatorzy „Nagle nad morzem” rozegrają wspólny mecz piłki nożnej, a w czasie festiwalu mieszkańcy osiedla będą mogli serwować gościom Festiwalu regionalne przysmaki. Część z nich będzie mogła też wziąć udział w zabawie, bo wcześniej do mieszkańców osiedla trafiło 100 biletów w symbolicznej cenie 10 zł.

– To są dobre działania integracyjne – ocenia Artur Dąbkowski.  

W tym samym czasie magistrat ogłosił przetarg na budowę parkingów przy ul. Lwowskiej, które zostaną wybudowane dzięki pieniądzom, które organizatorzy Festiwalu zapłacili za dzierżawę terenu lotniska. 200 tys. zł już wpłynęło na konto miasta. Dodatkowo organizatorzy imprezy mają doposażyć jeden z placów zabaw na terenie Podczela. 

Fot. FB/Naglenadmorzem

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 16 sierpnia, 13:14 XYZ

    Witam
    kupię bilet na NAGLE
    odbiór w piątek z rana

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend