Ostatnie odliczanie przed „Bojem o Kołobrzeg” (nowe szczegóły)

You are currently viewing Ostatnie odliczanie przed „Bojem o Kołobrzeg” (nowe szczegóły)

Dokładnie za miesiąc rekonstruktorzy z całej Polski odtworzą epizody z walk o Kołobrzeg w 1945 r. Przy akompaniamencie efektów pirotechnicznych oraz filmowej broni hukowej, ponad 400 aktorów wcieli się w role żołnierzy niemieckich, radzieckich i, przede wszystkim, polskich. Wszystko po to, by w plastyczny sposób przypomnieć o jednej z najbardziej krwawych bitew z udziałem Wojska Polskiego okresu II wojny światowej. Całość tradycyjnie zwieńczy scena zaślubin z Bałtykiem.

Źródło: Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Fot. Franek Augustyniak

Rekonstrukcyjnym polem bitwy, podobnie jak w roku ubiegłym, stanie się plaża przy kołobrzeskim molo. W tym roku organizator inscenizacji z ramienia samorządu – Muzeum Oręża Polskiego, zapowiada kilka niespodzianek, które powinny ucieszyć nie tylko pasjonatów militariów.

Oprócz nowych dotąd nieprezentowanych nad ujściem Parsęty, zabytkowych pojazdów militarnych, muzealnicy przygotowali cykl prezentacji i pokazów w ramach miasteczka historycznego. To funkcjonować będzie przy molo w sobotę, 14 marca między godz. 11.00 a 17.00. Na terenie Śródmieścia spotkamy patrole wojskowe, umundurowane zgodnie z realiami obowiązującymi 75 lat temu. Od godz. 11.00 do 13.00 trwać będzie także, organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego, po raz pierwszy w konwencji II wojny światowej, historyczna gra miejska. Inscenizację „Bój o Kołobrzeg” zaplanowano na godz. 15.00.

 

Dodaj komentarz