Pakiet ulg i przywilejów dla kołobrzeżan. Zobacz komu będzie przysługiwać Karta Mieszkańca i do czego będzie uprawniać

Prawdopodobnie w lutym 2019r. na sesję Rady Miasta trafi projekt uchwały w sprawie wprowadzenia Karty Mieszkańca, która była sztandarowym projektem w kampanii wyborczej Anny Mieczkowskiej (na zdj.). Swoje pomysły na pakiety ulg dla kołobrzeżan miały też pozostałe komitety wyborcze m.in. Jacka Woźniaka i PiS.

Fot. Archiwum

Jeśli radni podejmą uchwałę już w maju mógłby rozpocząć się nabór wniosków. Sama Karta mogłaby być wydawana jeszcze przed wakacjami. Oprócz plastikowej wersji będzie również dostępna w formie aplikacji na telefon komórkowy.

Jakie ulgi i przywileje z Kartą?

Projekty, które mogą od razu znaleźć się na Karcie to tzw. kołobrzeskie becikowe, bezpłatna Komunikacja Miejska dla seniorów po 60 roku życia, zerowa opłata za przedszkole,  stypendia dla uzdolnionej artystycznie młodzieży, wakacyjna opieka dla dzieci, preferencyjny dostęp do oferty Regionalnego Centrum Kultury, miejsca parkingowe dla kołobrzeżan.

Ze względu na potrzebę napisania specjalnego programu zdrowotnego, w późniejszym terminie do Karty z ulgami i przywilejami dla mieszkańców Kołobrzegu dopisane zostaną zabiegi rehabilitacyjne dla osób po 60 roku życia, które sfinansuje miasto. Ta akurat propozycja wyszła z klubu radnych PiS i została zaakceptowana przez panią prezydent Kołobrzegu.

– To oczywiście nie wyczerpuje listy programów, które znajdą się na Karcie Mieszkańca. Kolejne będą wprowadzane w dalszej perspektywie budżetowej. – mówi pani prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska.

Dla kogo?

Karta Mieszkańca jak sama nazwa wskazuje jest adresowana tylko do osób mieszkających (zameldowanych) w Kołobrzegu. Ale to nie wszystko – osoby uprawnione do jej otrzymania muszą jeszcze w mieście płacić podatki.

7 komentarzy

Napisz komentarz
 1. 07 stycznia, 17:52 Iga

  Nie myślcie, że to za darmo, wszyscy mieszkańcy za to zapłacą ?

  Reply this comment
 2. 07 stycznia, 17:54 Elwira

  No i brawo

  Reply this comment
 3. 07 stycznia, 17:55 Stan11

  Jak zapłacą na razie nie ma mowy o podwyżkach

  Reply this comment
 4. 07 stycznia, 21:17 andrzej

  A co z kartą ,,SENIORA”

  Reply this comment
 5. 21 lutego, 20:55 W4rb1rd

  Zajebiście… urodziłem się w Kołobrzegu, mieszkałem tu przez ponad 20 lat, ale ostatnim czasy wyprowadziłem się na przedmieścia (prawie-już-dzielnica K-G – Zieleniewo) i tam też jestem zameldowany na stałe, więc karta „mieszkańca” mi się nie należy. Przyjedzie byle Janusz z Sosnowca, zamelduje się na stałe i będzie mógł parkować za darmo w moim mieście (!). Takie warunkowanie i dzielenie ludności na 2 kategorie spowoduje tylko duże niezadowolenie, a nawet bunt.

  Reply this comment
 6. 05 lipca, 20:21 jerzy

  Zieleniewo , nie jest miejcowością Kołobrzeg .

  Reply this comment
  • 14 października, 20:27 W4rb1rd

   Sosnowiec też nie, ale „zameldowanemu” pyknie, rodowitemu już nie. Czaisz tę różnicę?

   Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend