Pamiętaj, nie jesteś sam! Bezpłatny Telefon Pomocnego Zrozumienia dla dzieci i młodzieży

Bezpłatny Telefon Pomocnego Zrozumienia, to przedsięwzięcie Fundacji „Na Przekór Przeciwnościom”, któremu patronuje i wspiera Powiat Kołobrzeski. Jest to odpowiedź na sytuację związaną z pandemią, skierowana do dzieci oraz młodzieży. 

-Gdy coś Cię martwi, gdy masz jakiś problem, nie masz z kim porozmawiać lub wstydzisz się o czymś opowiedzieć, pamiętaj, że nie jesteś sam – mówi starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski.

Jak mówi Jacek Pawłowski, prezes fundacji, szacuje się, że natychmiastowej pomocy psychiatrycznej w Polsce potrzebuje ponad 600 tys. dzieci i młodzieży. Problem dostrzega również rzecznik praw dziecka, który zwrócił uwagę, że w czasach pandemii problemy psychiczne wśród młodzieży występują ze zdwojoną siłą.

Młodzi ludzie przestają sobie radzić z odosobnieniem wynikającym z obostrzeń związanych z pandemią. Dzieci są często poddawane dużej izolacji, nie mają kontaktu z rówieśnikami, przesiadują w domu, często w samotności. Z drugiej strony częściej widzą się z rodzicami, którzy w obecnej sytuacji także doświadczają dodatkowo stresujących momentów związanych np. z pracą czy jej brakiem. Dochodzi do konfliktów, a nawet  przemocy.

Dlatego Fundacja „Na Przekór Przeciwnościom” uruchomiła Bezpłatny Telefon Pomocnego Zrozumienia dla dzieci i młodzieży. Telefon działa codziennie od godziny 12 do 20. Pomoc w ramach Telefonu Pomocnego Zrozumienia można uzyskać pod numerem telefonu 507 004 518.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend