Patria Colbergiensis z naukową wizytą w Poznaniu

W piątek kołobrzeżanie z muzeum w ratuszu Patria Colbergiensis i zaproszeni przez muzeum goście pojechali do Poznania z konferencją  „Reduta Sułkowskiego”.

W Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu odbyło się spotkanie naukowego, którego tematem było odkryte niedawno założenie ziemne po 1. Regimencie Legii Poznańskiej oraz losy niektórych spośród tych, którzy redutę użytkowali.

Na temat reduty mówili dr hab. Grzegorz Podruczny z Collegium Polonicum, archeolog Olaf Popkiewicz z Poszukiwacze Historii, Maciej Błachowicz z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu o. w Kaliszu, Zdzisław Moliński z Zamku w Rydzynie, Marek Augustyniak z fundacji Północna 28 i Robert Maziarz, pomysłodawca i założyciel muzeum Patria Colbergiensis. 

Fot. Marek Kawęcki/gminadygowo.pl

 

Kopiowanie zabronione M Press 9603 - Patria Colbergiensis z naukową wizytą w Poznaniu Kopiowanie zabronione M Press 9604 - Patria Colbergiensis z naukową wizytą w Poznaniu Kopiowanie zabronione M Press 9605 - Patria Colbergiensis z naukową wizytą w Poznaniu Kopiowanie zabronione M Press 9606 - Patria Colbergiensis z naukową wizytą w Poznaniu Kopiowanie zabronione M Press 9608 - Patria Colbergiensis z naukową wizytą w Poznaniu Kopiowanie zabronione M Press 9613 - Patria Colbergiensis z naukową wizytą w Poznaniu Kopiowanie zabronione M Press 9615 - Patria Colbergiensis z naukową wizytą w Poznaniu

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend