Pędził w obszarze zabudowanym 100 km/h

Patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego, który znacznie przekroczył prędkość. Ponadto mężczyzna kierował pomimo czynnego zakazu prowadzenia pojazdów. Jego sprawą zajmie się sąd, który może wymierzyć karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu pełniąc nadzór nad ruchem wykorzystują również radiowozy nieoznakowane. Funkcjonariusze dokonują dynamicznych pomiarów prędkości i eliminują z dróg kierujących, którzy przekraczając dozwolone prędkości, stanowią zagrożenie dla siebie oraz innych.

Podczas wczorajszego patrolu powiatu kołobrzeskiego funkcjonariusze zauważyli samochód, który prawdopodobnie porusza się z nadmierną prędkością. Zmierzyli prędkość samochodu – okazało się, że w obszarze zabudowanym kierujący jedzie aż 101 km/h. Policjanci niezwłocznie zatrzymali pojazd. Podczas kontroli okazało się, że kierujący nie ma prawa jazdy, co więcej posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów do 2026 roku.

W związku z przekroczeniem prędkości skierowano wobec niego wniosek o ukaranie do sądu. Przed sądem będzie się też toczyło osobne postępowanie dotyczące niestosowania się do orzeczonych środków karnych, za co kara może sięgać nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend