PFI Global nie wybuduje jednak oceanarium w Kołobrzegu? Teraz angażuje się w Gdańsku

You are currently viewing PFI Global nie wybuduje jednak oceanarium w Kołobrzegu? Teraz angażuje się w Gdańsku

Śląska spółka w ubiegłym roku na jednej z sesji Rady Miasta namawiała radnych i prezydenta Kołobrzegu do budowy gigantycznego oceanarium. Teraz planuje podobną inwestycję w Gdańsku.

Portal wp.pl podał właśnie, że konsorcjum, którego liderem jest Premiowy Fundusz Inwestycyjny Future z Wrocławia wygrało pierwszy etap konkursu na zagospodarowanie terenów w okolicy stadionu Energa Gdańsk. Budowa oceanarium, kompleksu basenów i hotelu miałaby ruszyć w 2019 roku. 

Co łączy PFI Future z Kołobrzegiem? Jej prezes Marek Nowara w zeszłym roku w imieniu PFI Global namawiał kołobrzeskich radnych i prezydenta do budowy podobnego obiektu w Kołobrzegu, już na samym początku zastrzegając, że firma którą wtedy reprezentował rozważa kilka innych lokalizacji na Pomorzu.

Miasto nie udzieliło inwestorowi jednoznacznej odpowiedzi. Powołało za to zespół radnych i urzędników, który miał wypracować w tej sprawie wnioski dla prezydenta. Z tego co udało nam się dowiedzieć zespół zgodził się, że Kołobrzeg potrzebuje tego typu inwestycji, ale niekoniecznie na warunkach jakie zaproponowało PFI Global. Przypomnijmy, w celu wybudowania oceanarium miała powstać spółka celowa w której miasto byłoby jednak udziałowcem mniejszościowym. Nie miałoby więc pełnej kontroli nad tym co się w niej dzieje.

Do tematu wrócimy – o komentarz poprosimy przedstawicieli Urzędu Miasta w poniedziałek, po zakończeniu długiego weekendu.

Więcej o planach budowy w Kołobrzegu oceanarium pisaliśmy już tu: [button link=”https://okkolobrzeg.pl/inwestor-od-oceanarium-w-kolobrzegu-obiecuje-miliony-zlotych-i-nowe-miejsca-pracy/” icon=”Select a Icon” side=”left” type_color=”button-background” target=”” color=”b70900″ textcolor=”ffffff”]Inwestor od Oceanarium w Kołobrzegu obiecuje miliony złotych i nowe miejsca pracy[/button]

Fot. Na zdjęciu Oceanarium, które śląska spółka wybudowała we Wrocławiu

Dodaj komentarz