Piątek, RCK, koncert „Tango Fogg”, godz. 20, wstęp wolny

,,Tango Fogg” to projekt doświadczonych scenicznie artystów, który miał swoją premierę pod koniec grudnia 2014 roku na Scenie Wspólnej Teatru Łejery w Poznaniu. Grupa pokazała się również publiczności m.in. Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu, gdzie zespół nagrał swój premierowy krążek płytowy, który jest wyrazem hołdu złożonego Mieczysławowi Foggowi – wielkiemu artyście w jego dwudziestą piątą rocznicę śmierci.

Tango Fogg” to interesujące interpretacje, ciepłe brzmienia i nietuzinkowe aranżacje. Propozycja ta wydaje się tym ciekawsza, że choć świeża i oryginalna, w niczym nie odżegnuje się od piosenek śpiewanych przez mojego Pradziadka, pozwalając po raz kolejny odkryć piękno szlagierów z tamtych lat. Lat, których wspomnienia na zawsze pozostaną dla mnie bezcenne.” – ocenia Michał Fogg.

Piosenki, które usłyszymy podczas koncertu „Tango Fogg” są autorstwa polskich kompozytorów (m.in. Jerzy Petersburski, Artur Gold) i poetów (m.in. Andrzej Włast, Marian Hemar, Julian Tuwim) okresu pierwszej połowy XX wieku, a klamrą spinającą projekt jest postać Mieczysława Fogga – cenionego i niestety zapominanego dziś artysty śpiewaka.

 Zaśpiewa aktor filmowy i teatralny Radosław Elis. Towarzyszyć mu będzie kwartet instrumentalny.

tNGO - Piątek, RCK, koncert "Tango Fogg", godz. 20, wstęp wolny

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend