Piątek, RCK, koncert „Yaga Kowalik w repertuarze… Piaf, Greco, Aznavour”, godz. 19, bilety 25 zł

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta zaprasza 12.10.2018 r. (piątek) o godz. 19:00 do sali widowiskowej RCK na koncert pt. „Yaga Kowalik w repertuarze… Piaf, Greco, Aznavour”. Bilety: 25 zł dostępne w kasie RCK.

Yaga Kowalik – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatka licznych festiwali piosenki. W latach 90 wyjeżdża na stypendium piosenkarskie do Paryża. Uczęszcza do prestiżowego „Conserwatoire Mobel” prowadzonego przez Alice Dona. W Paryżu poznaje kompozytora Norberta Chiche. Wynikiem współpracy z nim jest nagranie we Francji teledysku do piosenki pt. „Cracovie”, udział w targach płytowych MIDEM w Cannes, a także występ na międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie.

Równocześnie w ramach promocji teledysku bierze udział w licznych programach telewizyjnych, a także przygotowuje obszerny recital piosenek francuskich. Na zaproszenie muzyka Gilles Pellegrini Yaga Kowalik wyjeżdża ponownie do Francji. Spotyka się wówczas z twórczością BARBARY. Od tej chwili zafascynowana NIĄ opracowuje piosenki z jej repertuaru.

Podczas koncertu artystka zaprezentuje kolejno repertuar takich twórców klasyki piosenki francuskiej jak: Juliette Greco, Edith Piaf czy Charles Aznavour.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend