Pięć firm starało się o miejskie zlecenie przebudowy ul. Rybackiej. Wybrana oferta jest sporo niższa od kwoty, jaką miasto było gotowe wyłożyć

You are currently viewing Pięć firm starało się o miejskie zlecenie przebudowy ul. Rybackiej. Wybrana oferta jest sporo niższa od kwoty, jaką miasto było gotowe wyłożyć

Do 18 czerwca firmy budowlane mogły składać oferty w miejskim przetargu na przebudowę ulicy Rybackiej. Zgłosiło się ich pięć. Dwie oferty zostały odrzucone. Ostatecznie wygrał DOMAR z Biesiekierza.

DOMAR oprócz robót z zakresu branży drogowej (wymiana nawierzchni na 352 metrach ulicy) i sanitarnej będzie musiał też zadbać o małą architekturę – przy ulicy mają pojawić się nowe ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery.
Wykonawca tej miejskiej inwestycji będzie miał na jej wykonanie 120 dni od dnia przekazania mu placu budowy.

Co ważne, firma z Biesiekierza za swoje usługi zażądała mniej niż miasto szacowało, że będzie musiało wydać na remont Rybackiej. Przed ogłoszeniem przetargu „mówiło się”, że inwestycja może kosztować 2 mln 45 tys. zł. DOMAR wycenił ją na niewiele ponad 1,7 mln zł.

Przypomnijmy, że urząd miasta na remont ulicy Rybackiej otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 1 mln 22 tys. zł.

Dodaj komentarz