Pijani rowerzyści złapani przez policję. Wysokie mandaty mogły ich otrzeźwić

Tylko w weekend policjanci z Kołobrzegu wyeliminowali z ruchu drogowego czterech pijanych rowerzystów. Jeden z nich miał w organizmie prawie dwa i pół promila alkoholu. Wszyscy wrócili do domu pieszo i z wysokimi mandatami.

W miniony weekend policjanci patrolujący teren powiatu kołobrzeskiego zatrzymali czterech rowerzystów, którzy poruszali się jednośladami będąc pod wpływem alkoholu. Pierwszy rowerzysta, który wzbudził zainteresowanie policjantów swoim „nietypowym” sposobem jazdy, był rekordzistą wśród zatrzymanych. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie prawie dwa i pół promila alkoholu.

Kolejny pijany kierowca jednośladu, tym razem 49-letni mężczyzna, został zatrzymany około północy i miał tylko pół promila alkoholu mniej w organizmie niż jego poprzednik. Ponad pół promila miał kolega, z którym urządził sobie przejażdżkę – trzeci skontrolowany przez mundurowych rowerzysta. Czwartym był 37-letni mieszkaniec Kołobrzegu, który podobnie jak jego poprzednik „wydmuchał” około pół promila alkoholu.

Wszystkim nietrzeźwym rowerzystom Policjanci zakazali dalszej jazdy i nałożyli na nich mandaty w wysokości 2500 zł.

Podkreślamy, że jazda rowerem w stanie nietrzeźwości skutkuje nie tylko wysoką grzywną, ale może doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku!

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend