Wpław ze Szwecji do Kołobrzegu: Bartek Kubkowski po raz drugi podejmie próbę przepłynięcia Bałtyku

8 sierpnia 2022 roku Bartłomiej Kubkowski wszedł do morza w Kołobrzegu i popłynął w kierunku Szwecji z ambitnym zamiarem przepłynięcia Bałtyku wpław. Niestety, ze względu na mocne prądy i pogarszającą się pogodę ukończył próbę przed osiągnięciem celu. Po roku pływak chce ponowić próbę.

Na zdjęciu Bartłomiej Kubkowski w Kołobrzegu kilka minut przed wejściem do morza 8 sierpnia 2022 r.

Bartłomiej Kubkowski nie zrezygnował z ambitnego wyzwania – nadal chce przepłynąć wpław 170 kilometrów dzielących polskie i szwedzkie wybrzeże w mniej niż 60 godzin. Rok po podjęciu pierwszej próby, ponownie wejdzie do Bałtyku z zamiarem przepłynięcia go wpław. Jeżeli to mu się uda, będzie pierwszym człowiekiem, który przepłynął Morze Bałtyckie.

W tym roku start planowany jest na przełomie lipca i sierpnia – kiedy dokładnie, zależy od pogody. Bartłomiej Kubkowski tym razem będzie płynął w przeciwnym kierunku – wystartuje ze Szwecji, na ląd chce wyjść w Kołobrzegu.

Próbie przepłynięcia Bałtyku wpław towarzyszy zbiórka na pomoc dla małych wojowników walczących z nowotworem. Wpłat można dokonać za pośrednictwem platformy wolniodraka.pl (link pod tekstm). Tym razem cel to 200 tys. zł.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend