Plaga pijanych kierowców na drogach naszego powiatu

Kołobrzescy policjanci w ciągu dwóch dni zatrzymali na naszych drogach kolejne osoby, które wykazały się, brakiem wyobraźni kierując pojazdami pod wpływem alkoholu.

Prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miała kobieta kierująca mercedesem, a ponad promil kierujący audi. Dodatkowo zatrzymani zostali nietrzeźwi mężczyźni, którzy spowodowali kolizje w stanie nietrzeźwości. Przez ostatnie dni policjanci kołobrzescy policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierowców, którzy swoim zachowaniem na drodze zagrażali innym użytkownikom ruchu.

Pierwszy z zatrzymanych jechał audi, na ulicy Unii Lubelskiej nie zapanował nad pojazdem i uderzył w drzewo. 19-latkowi pobrano krew do badań na zawartość alkoholu. Kolejny kierowca uderzył w ścianę domu, po tym, jak nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W tym przypadku kierujący skodą miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, nie posiadał również uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Tego samego dnia w Ustroniu Morskim patrol drogówki zatrzymał 52-latka kierującego volkswagenem. Badanie wykazało, że jest pod znacznym wpływem alkoholu- „wydmuchał” ponad dwa promile.
Chwilę później zatrzymano koleje dwie osoby pierwszy to 34-latek kierujący audi, badanie wykazało, iż w jego organizmie jest promil alkoholu. Druga z osób to mieszkanka powiatu kołobrzeskiego jechała mercedesem, mając dwa promile alkoholu.
W tym dniu Policjanci zatrzymali również 34-latka z Białogardu, posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a jego samochód nie miał aktualnych badań technicznych.

Sprawami wszystkich zatrzymanych kierowców zajmie się sąd. Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend