Po wielu latach starań dziś uruchomiono stacjonarne Hospicjum

Dziś oficjalnie otwarto stacjonarne Hospicjum przy ul. Radomskiej. Pierwszy pacjent zostanie tu przyjęty w poniedziałek. Do końca roku będzie ich 10. Docelowo przygotowano tu 24 miejsca.

Potrzebne miastu miejsce opieki całodobowej nad osobami w ostatnim etapie życia lub przewlekle i ciężko chorych powstało m.in. dzięki hojności kołobrzeżan i sponsorów. Budowę placówki wspomógł również samorząd. Całkowity koszt budowy Hospicjum to 3 mln złotych. 

Obiekt otwarto dziś w obecności m.in. wojewody zachodniopomorskiego Krzysztofa Kozłowskiego, prezydenta Janusza Gromka i biskupa Edwarda Dajczaka, ordynariusza koszalińsko-kołobrzeskiego.

Przypomnijmy, że Hospicjum wciąż będzie potrzebowało naszego wsparcia. Dziś placówka nie ma jeszcze podpisanego kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Po otwarciu trzeba będzie poczekać jeszcze ok. miesiąca na umowę z Funduszem, a co za tym idzie również na pieniądze. Na razie Stowarzyszenie „Victoria”, które stoi za Hospicjum  i odpowiadało za jego budowę , będzie prowadziło placówkę za pieniądze pozyskane od darczyńców.

Jak powiedziała nam kierownik Hospicjum Anna Glińska zawsze będą tu potrzebne m.in. środki pielęgnacyjne i np. pampersy. Dziś brakuje tu m.in. rękawiczek gumowych.

Najbliższa okazja by wspomóc Hospicjum to 1 listopada. Na cmentarzach całego powiatu kołobrzeskiego będzie kwestować ponad 300 wolontariuszy. 

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend