Pod koniec maja za sprawą Targu Solnego znowu przeniesiemy się do średniowiecza

W ostatni weekend maja podczas Dni Kołobrzegu w porcie stanie XIII Hanzeatycki Targ Solny.

27-28 maja na skwerze im. kmdr Mieszkowskiego przy latarni morskiej, w 762. rocznicę nadania Kołobrzegowi praw miejskich ponownie pojawi się kilkanaście płóciennych namiotów gdzie swoje kramy i przenośne warsztaty rozstawią rzemieślnicy odtwarzający stare metody produkcji żywności i przedmiotów codziennego użytku. 

Hanzeatycki Targ Solny to wydarzenie w formie otwartego i plenerowego festynu historycznego połączonego z pokazami dawnych rzemiosł, ginących zawodów, produktów regionalnych, biwakiem historycznym grup rekonstrukcji odtwarzających epokę średniowiecza.

– W tym roku spodziewamy się około 60 osób – mówi jeden z pomysłodawców Targu Jarosław Jerry Bogusławski znany społecznik, żeglarz, przewodnik turystyczny – Po raz pierwszy będzie można zobaczyć obróbkę skór średniowiecznymi metodami.  To dobrze bo w naszej okolicy skórownictwo i na przykład wyrób butów było bardzo popularne.

Co jeszcze? Będzie pokaz farbowania tkanin naturalnymi metodami, będzie znane bywalcom Targu stoisko Krainy Mlekiem i Miodem Płynącej, stoisko z miodem, woskiem i pszczołami, serowarów – pokazy robienia sera wraz z degustacją (sery kozie i krowie) oraz piwowarów i kowali. Będą też gry planszowe i zręcznościowe.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend