Program Mieszkanie Plus nie dla Kołobrzegu

Rządowy program Mieszkanie Plus prawdopodobnie nie będzie realizowany w Kołobrzegu. Według miejskich urzędników jest on zwyczajnie za drogi.

– To jest program napisany przez warszawiaków i dla warszawiaków – mówi wprost zastępca prezydenta Kołobrzegu Jacek Woźniak, który przyznaje, że kołobrzeski magistrat rozpatrywał możliwość przystąpienia miasta do programu, który przez obecny rząd reklamowany jest jako program tanich mieszkań na wynajem z opcją wykupu. – Jest on dla nas nieopłacalny, nie na nasze kieszenie – dodaje.

Według wstępnych szacunków miasta lokatorzy takich mieszkań musieliby płacić miesięcznie około tysiąca złotych „gołego” czynszu ( jeden metr kw wyceniono na 20 zł). Dla porównania w tej chwili lokatorzy mieszkań komunalnych płacą połowę mniej – 450-500 zł (jeden metr kw kosztuje tu mniej niż 10 złotych).

Co w zamian? Jak udało nam się dowiedzieć być może powstanie kolejny blok mieszkalny na osiedlu Ogrody. Później niż planowano, bo dopiero w grudniu tego roku oddane zostaną mieszkania komunalne w ostatnim z czterech bloków przy ul. Rybackiej.

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 19 marca, 14:21 Just True

    Co za idioci, za drogi to będzie bo Gromek chce w łapę a wiadomo nie od dziś, że bez tego w tym mieście niczego nie można wybudować

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend