Policja zatrzymała 37-latka za kradzież pieniędzy z konta przywłaszczoną kartą. W domu miał więcej

Policjanci z wydziału kryminalnego kołobrzeskiej Policji ustalili i zatrzymali mężczyznę, który w marcu dokonał kradzieży środków z konta, uprzednio przywłaszczoną kartą płatniczą. W mieszkaniu zatrzymanego śledczy znaleźli jeszcze trzy komplety wcześniej przywłaszczonych dokumentów, a ponadto zabezpieczyli substancje psychotropowe.

W kołobrzeskiej Komendzie od marca prowadzone było dochodzenie w związku ze zgłoszeniem przywłaszczenia portfela z zawartością dokumentów, w tym karty płatniczej i dokonania nią nieautoryzowanej transakcji. Po analizie zebranych informacji kryminalni wytypowali 37-letniego mieszkańca Kołobrzegu, który skradzioną kartą płatniczą dokonał płatności zbliżeniowej w jednym ze sklepów.

Mężczyznę zatrzymano i przewieziono na Komendę. W trakcie przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze ujawnili aż trzy komplety różnych dokumentów m.in. karty płatnicze, dowody osobiste, legitymacje szkolne. Ponadto w trakcie przeszukania zabezpieczono substancję psychotropową w postaci amfetaminy o wadze około 33 gramy.

37-latek usłyszał pięć zarzutów dotyczących przywłaszczenia, włamania na konto oraz posiadania substancji zabronionych. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend