Policjanci po raz kolejny ostrzegali przed grą w trzy kubki

Policjanci z Oddziałów Prewencji wspólnie z funkcjonariuszami odbywającymi staż adaptacyjny w Kołobrzegu ponownie informowali mieszkańców i turystów o procederze gry w tzw. trzy kubki.

W ramach akcji mundurowi m.in. wręczali ulotki z hasłem „Kubki i cukierki to są oszukańcze gierki”. Jak zapewniają policjanci, przystępując do gry nie ma szans na wygraną. Szajka oszustów jest doskonale zorganizowana, nie obowiązują żadne reguły, nic nie zależy od naszego sprytu i spostrzegawczości. Podjęcie gry jest równoznaczne z utratą postawionych pieniędzy

Kwoty jakie naciągnięte osoby zostawiają na przenośnym stoliku do gry zwalają z nóg – 5 czy 10 tysięcy złotych wcale nie należą do rzadkości. A i tak znamy pewnie zaledwie ułamek całego zjawiska, bo osoby oszukane najczęściej nie zgłaszają tego faktu policji.

Niestety ukarać osoby namawiające do zagrania nie jest łatwo. Przede wszystkim poszkodowani, którzy przystępują do gry i płacą robią to dobrowolnie. A sam proceder kwalifikowany jest jako gra hazardowa (co zwykle karane jest tylko grzywną), a nie oszustwo, za które grozi więzienia. Trudno też jest jednoznacznie je udowodnić.

Policja oddelegowała już w okolice popularnych wśród organizatorów „gry” w trzy kubki ulic specjalny patrol. Ale jak przyznaje komendant kołobrzeskiej policji zdarza się, że są oni potrzebni w innej części miasta i wtedy organizatorzy nieuczciwej „gry” od razu pojawiają się w tych miejscach. Nie można też nikomu wprost zabronić „gry”.

Dlatego miasto we współpracy z policją rozpoczęło blisko rok temu akcję profilaktyczną. Wydrukowanych zostało 15 tysięcy ulotek ostrzegawczych, które trafiają m.in. do ośrodków i hoteli, bo ofiarami naciągaczy najczęściej padają turyści.

Za druk ulotek zapłacił kołobrzeski magistrat.

 

2 komentarze

Napisz komentarz
  1. 30 kwietnia, 18:28 Marek

    Jak nie można wprost zabronić gry co za kłamstwo?!!!!!! Wystarczy wprowadzić regulamin w strefie uzdrowiska gdzie za organizację lub grę będzie jednorazowo kara w wysokości od 2000 i skończy się. Tyle że brak chceci do tego. Prezydent jest w stanie w ciągu godziny wydać regulamin dla stref uzdrowiskowych nakładając olbrzymie kary na hazardzistow

    Reply this comment
  2. 20 sierpnia, 15:45 Cywilny

    20-08-2018 godz 11.10 gra w cukierki przy dreptaku obok park,stragany,bary itp.O godz 15.10robię prowokacje próbując nagrać w net oparty o drzewo łapie za tel a drugi też coś gada.Dzwoniąc 112 zostało powiadomione biuro alarmowe. Dziwne kilka godz.proceder i ludzi w brud. Naiwności nie ma końca.

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend