Policjanci uczyli pracowników socjalnych samoobrony

Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu przeprowadziła szkolenie pracowników socjalnych powiatu kołobrzeskiego. Warsztaty prowadzone były w formie zajęć praktycznych i teoretycznych.

– Niestety na co dzień pracownicy ośrodków pomocy społecznej spotykają się w swojej pracy z przemocą fizyczną oraz agresją słowną ze strony osób, którym chcą pomóc – informują policjanci – Dlatego kołobrzescy funkcjonariusze przeprowadzili szkolenie praktyczne, które obejmowało podstawowe elementy samoobrony w sytuacji ataku napastnika.

Pracownicy socjalni, dzięki takim zajęciom poszerzyli wiedzę oraz umiejętności w zakresie zachowania się i postępowania w sytuacji zagrożenia. Prowadzący zwrócił m.in. uwagę i zaprezentował jak wiele przedmiotów wokół nas może być niebezpieczne, kiedy znajduje się w rękach napastnika.

Szkolenie zorganizowane przez kołobrzeskich funkcjonariuszy dotyczyło doskonalenia kompetencji osobistych pracowników socjalnych w zakresie komunikacji interpersonalnej w kontakcie z klientem. W tej części uczestnikom zostały przybliżone zagadnienia dotyczące między innymi kontroli własnych emocji w kontakcie z agresywnym klientem, czy też sposoby reagowania na takiego petenta. Zajęcia teoretyczne pomogły w utrwaleniu wiedzy pracowników socjalnych w obszarze umiejętności oceny sytuacji i osób oraz nawiązywania pierwszego kontaktu w sytuacji kryzysowej.policja Kołobrzeg - Policjanci uczyli pracowników socjalnych samoobrony

Źródło: Policja Kołobrzeg

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend