Policyjna grupa SPEED w akcji. Kierowca białego busa jechał 141 km na godzinę popełniając „po drodze” liczne wykroczenia

You are currently viewing Policyjna grupa SPEED w akcji. Kierowca białego busa jechał 141 km na godzinę popełniając „po drodze” liczne wykroczenia

Kierowcy przekraczający prędkość, czy popełniający rażące wykroczenia w ruchu drogowym przekonali się już o skuteczności działań kołobrzeskiej policyjnej grupy SPEED. To najlepsi policjanci drogówki, których zadaniem jest wychwytywanie najbardziej agresywnych zachowań na drodze. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze.

Fot. Archiwum

Wczoraj prężnie działająca grupa SPEED zatrzymała pirata drogowego poruszającego się białym busem w rejonie miejscowości Rymań (wyjazd w kierunku Koszalina). Mężczyzna kierował pojazdem z prędkością przekraczającą 141 km/h popełniając rażąco liczne wykroczenia m.in. nieprawidłowe wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej w rejonie przejścia dla pieszych, czy przekroczenie dozwolonej prędkości. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych i otrzymał 20 pkt. karnych.

Przekraczanie dozwolonej prędkości, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, a także złe warunki atmosferyczne to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych. Kołobrzescy policjanci zapowiadają, że będą sukcesywnie zmierzać do poprawy bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym, poprzez zdecydowane reagowanie na wykroczenia mające wpływ na powstanie zdarzeń drogowych.

Z kolei kierujący osobowym pojazdem BMW stracił prawo jazdy na trzy miesiące, za niedostosowanie prędkości jazdy do obowiązującego ograniczenia w terenie zabudowanym. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h.

Policjant z Ogniwa Ruchu Drogowego kołobrzeskiej komendy zatrzymał do kontroli drogowej w Rymaniu na ul. Koszalińskiej kierującego osobowym pojazdem marki BMW. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 102 km/h.
Kierujący najwyraźniej zapomniał, że według obowiązujących przepisów, kiedy na obszarze zabudowanym dopuszczalna prędkość przekroczona zostanie o więcej niż 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na trzy miesiące.
Na mężczyznę nałożono mandat karny w wysokości 500 złotych wraz z punktami oraz zatrzymano prawo jazdy.

Funkcjonariusze są szczególnie wyczuleni na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, bo to one są w naszym kraju jedną z głównych przyczyn kolizji i tragicznych w skutkach wypadków.

Dodaj komentarz