Pomysł biblioteki na ogólnodostępne miejsce nad rzeką. Przyda się każda para rąk do pomocy

Uwaga, możesz pomóc i współtworzyć ważne miejsce w Kołobrzegu, gdzie mieszkańcy będą mogli się spotykać, spędzać wolny czas oraz poszerzać swoją wiedzę i czytać!

-Nad Parsętą, przy ul. Frankowskiego 3, na tyłach Miejskiej Biblioteki Publicznej tworzymy miejsce, które realizuje ideę otwartości na społeczność lokalną, sprzyjającą realizowaniu pomysłów mieszkańców, nawiązywaniu sąsiedzkich relacji oraz aktywnemu spędzaniu czasu wolnego w najbliższym otoczeniu – piszą w opisie inicjatywy pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Co to dokładnie będzie? Miejsce, gdzie można usiąść na powietrzu i zapoznać się z nowościami wydawniczymi oraz prasą, miejsce, gdzie można kupić książki na sezonowym kiermaszu. Miejsce, gdzie można wypić zimną lemoniadę w upalny dzień, gdzie można pograć z sąsiadem w planszówki lub zapoznać się z mijaną na ulicy sąsiadką. 

Zależy nam na tym, żeby w działalność nowego miejsca zaangażować różnorodne grupy – mówią bibliotekarze – Od młodzieży, przez rodziny z dziećmi, po seniorów i seniorki. Co konkretnie mamy zrobić?
Mamy społecznie zebrane Europalety i z nich chcemy przygotować meble oraz stoiska dla kiermaszu i kawiarni.

 Potrzebni są
– Majsterkowiczki/ów z wiertarką i wkrętarką
– osoby, które lubią malować drewno,
– osoby, które mają zmysł techniczny lub/i konstruktorski,
– ekipa dopingująco-motywującą, aby to wszystko mogło stać się codziennością,
– ochotnicy, którzy podzielą się odrobiną swojego wolnego czasu 22-23 maja w godzinach od 10 do 1, pomagając w malowaniu oraz pracach stolarskich.

Biblioteka zapewnia
Dobre sąsiedzkie towarzystwo, coś na ochłodę, apteczkę „na wszelki wypadek” , farby, papier ścierny, pędzle i rękawiczki ochronne. 

Więcej informacji pod numerem telefonu: 608 800 666 (koordynatorka Magda).

biblioteka 2 1024x768 - Pomysł biblioteki na ogólnodostępne miejsce nad rzeką. Przyda się każda para rąk do pomocy

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend