Postój na parkingu przy amfiteatrze od poniedziałku będzie płatny. Przy Kasprowicza posiadacze Karty Mieszkańca parkują za darmo

You are currently viewing Postój na parkingu przy amfiteatrze od poniedziałku będzie płatny. Przy Kasprowicza posiadacze Karty Mieszkańca parkują za darmo

Od pierwszego kwietnia miejski parking przy ul. A. Fredry (przy amfiteatrze) i parking przy ul. Kasprowicza są płatne. Opłaty zostały jednak zawieszone z powodu epidemii koronawirusa.  Od najbliższego poniedziałku mają być znowu pobierane. 

Cena za godzinę postoju na parkingu przy ul. A. Fredry jest wyższa niż w Strefach Płatnego Parkowania. Od maja do końca września zapłacimy tu za godzinę postoju 5 zł. W pozostałych miesiącach o dwa złote mniej. Wyższa stawka ma zniechęcić kierowców do wjeżdżania samochodem do strefy uzdrowiskowej.

Z kolei przy ul. Kasprowicza bilet będzie można kupić przy wjeździe, gdzie jest zamontowany samoobsługowy szlaban.  Kierowcy mogą korzystać z abonamentu w ramach Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca – po przyjeździe na parking wystarczy, że pobiorą oni darmowy bilet i zostawią w widocznym miejscu za szybą samochodu.

O strefach płatnego postoju pisaliśmy już TUTAJ. Przypomnijmy tylko, że tu też się sporo zmieniło. Od 1 kwietnia są 2 strefy, a nie 6 jak było dotąd, a opłata za postój wzrosła. 

Dodaj komentarz