Powiat ponownie wystawił ośrodek „Gryf” na sprzedaż. Cena poszła w górę

Zarząd powiatu kołobrzeskiego wystawił ośrodek „Gryf” przy ul. Jerzego Waszygtona 1 na sprzedaż. Po raz drugi. Za pierwszym razem w 2018 roku nie było zainteresowanych kupnem obiektu, który stoi w samym centrum dzielnicy uzdrowiskowej.

Co ciekawe, ponowna wycena ośrodka jest wyższa od tej z 2018 roku aż o blisko 8 mln zł – teraz wysoki budynek i działka o powierzchni 6 tys. metrów kw, na której stoi, jest warta nie 24,3 mln zł jak dwa lata temu, a prawie 33 mln zł.

Ustny przetarg nieograniczony ma się odbyć we wrześniu tego roku. Do tego czasu, jak mówi starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski, ma się zakończyć spór sądowy z obecnym dzierżawcą obiektu.

Przypomnijmy, że powiat sądził się z dzierżawcą ośrodka, który nie chce go opuścić i od czerwca 2014 roku korzysta z niego bezumownie. Sprawa trafiła do sądu. Powiat zarzucał dotychczasowemu dzierżawcy, że nie wywiązał się z zapisów umowy. Jeden z nich mówił o obowiązku zainwestowania w obiekt 10 mln zł. Według władz powiatowych nic takiego się nie stało.

Proces się zakończył, ale nie ma jeszcze prawomocnego wyroku.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend