Poziom wody w Bałtyku na wysokości Kołobrzegu najniższy od niemal 40 lat. Kanał Drzewny „wysechł”

Tego dawno nie było – w Kanale Drzewnym praktycznie nie ma wody. Jak informuje IMiGW oddział morski w Gdyni poziom wody w Bałtyku na wysokości Kołobrzegu, jest niemal tak niski, jak odnotowane minimum z 4 listopada 1979 roku.
Tak niski poziom wód spowodowany jest nasileniem wiatru z kierunku południowego na skutek kombinacji niżu znad morza Północnego „Halka” i „Irene” z wyżem rosyjskim „Dominik”.

Fot. Marek Augustyniak

1a - Poziom wody w Bałtyku na wysokości Kołobrzegu najniższy od niemal 40 lat. Kanał Drzewny "wysechł" 2 1 - Poziom wody w Bałtyku na wysokości Kołobrzegu najniższy od niemal 40 lat. Kanał Drzewny "wysechł" 3 1 - Poziom wody w Bałtyku na wysokości Kołobrzegu najniższy od niemal 40 lat. Kanał Drzewny "wysechł" 6a 1 - Poziom wody w Bałtyku na wysokości Kołobrzegu najniższy od niemal 40 lat. Kanał Drzewny "wysechł" 7 2 - Poziom wody w Bałtyku na wysokości Kołobrzegu najniższy od niemal 40 lat. Kanał Drzewny "wysechł" 9 - Poziom wody w Bałtyku na wysokości Kołobrzegu najniższy od niemal 40 lat. Kanał Drzewny "wysechł" 10 - Poziom wody w Bałtyku na wysokości Kołobrzegu najniższy od niemal 40 lat. Kanał Drzewny "wysechł"

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend