Poznajecie ten kwiatek? Ruszyła renowacja kultowego neonu ściągniętego z dachu kwiaciarni

Kwiat to element kultowego neonu, który przez długie lata wisiał nad zamkniętą niedawno kwiaciarnią przy ul. Al. Jana Pawła II (dawniej Walki Młodych).

Fot. Facebook/Kołobrzeskie NEONY. Na zdjęciu Adam Marchewka z firmy EDOM, który odrestauruje neon ściągnięty z zamkniętej kwiaciarni.

Nasz portal w maju ubiegłego roku pierwszy napisał o zamknięciu kwiaciarni. Zainteresowaliśmy się wtedy losem neonu, który stał na jej dachu. Jego ratowania podjęła się grupa społeczników, którą skrzyknęła kołobrzeżanka Katarzyna Koperkiewicz.

-Neon został już przewieziony do warsztatu Adama Marchewki. Przypominamy, że firma Edom adoptowała reklamę i podjęła się wykonania szeregu prac renowacyjnych – relacjonują ostatnie wydarzenia społecznicy na facebookowym profilu Kołobrzeskie Neony – Pierwszym krokiem będzie usunięcie starych powłok farby przy użyciu specjalistycznych środków firmy Troton Polska, która także wspiera nasze działania.

To nie jedyny uratowany neon. Grupa pozyskała też m.in. fregatę, która do niedawna zdobiła elewację restauracji Fregata. Wszystkie uratowane reklamy świetlne mają razem stworzyć plenerową galerię.

-W realizację tego projektu wkładamy własne siły, środki i umiejętności, lecz ze względu na dużą skalę projektu i jego rangę potrzebujemy pomocy fachowców – mówi Katatrzyna Koperkiewicz, społeczniczka, która zainicjowała proces ratowania neonów – Serdecznie zapraszamy do wsparcia naszej inicjatywy lokalne firmy, wierząc, że będzie to dla nich nie tylko doskonała promocja i reklama, ale też satysfakcja z zaangażowania w rozbudowę kulturalnej oferty naszego miasta i ocalenie kołobrzeskich perełek designu. Do dalszego rozwoju projektu jest nam niezbędna renowacja konstrukcji metalowej neonów, zabezpieczenie ich farbą antykorozyjną oraz montaż instalacji elektrycznej i świecących elementów neonowych.

Kontakt z grupą można nawiązać przez jej profil na Facebooku – Kołobrzeskie NEONY.

neon2 1024x1024 - Poznajecie ten kwiatek? Ruszyła renowacja kultowego neonu ściągniętego z dachu kwiaciarni
neon3 1024x1024 - Poznajecie ten kwiatek? Ruszyła renowacja kultowego neonu ściągniętego z dachu kwiaciarni

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend