Próbował uciec policji, a po porzuceniu samochodu uciekał dalej na piechotę

Mężczyzna pomimo sygnałów do zatrzymania jechał dalej, a następnie podjął próbę pieszej ucieczki – policjanci zatrzymali 42-letniego kierowcę, który jak się później okazało miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo kierował pomimo zakazu prowadzenia. Czekają go teraz bardzo surowe konsekwencje.

Policjanci otrzymali zgłoszenie od Dyżurnego KPP Kołobrzeg dotyczące prawdopodobnie nietrzeźwego mężczyzny za kierownicą samochodu w okolicy ul. Bogusława X w Kołobrzegu. Funkcjonariusze niezwłocznie ruszyli na miejsce i już po chwili zauważyli pasujący do opisu pojazd. Użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, by kierujący zatrzymał się do kontroli. Pomimo wyraźnych znaków do zatrzymania kierowca pojazdu przyspieszył i chciał „zgubić” radiowóz. Po krótkim pościgu, mężczyzna zatrzymał pojazd i wybiegł z auta próbując jak najszybciej uciec. Policjanci byli tuż za nim i po kilku metrach zakładali już na jego ręce kajdanki.

Od 42-latka wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie wykazało, że miał w organizmie prawie 3 promile. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych ustalono, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. W związku z szeregiem popełnionych przestępstw kierowcy grożą bardzo surowe konsekwencje, nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend