Prof. Magdalena Środa krytycznie, ale też z nadzieją na przyszłość

Wczoraj w dużej sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się spotkanie z prof. Magdaleną Środą, znaną działaczką ruchów obywatelskich. Na spotkanie przyszło ponad 80 osób.

To druga w ciągu roku wizyta prof. Magdaleny Środy w Kołobrzegu. Poprzednio była gościem Regionalnego Kongresu Kobiet, który odbył się w Kołobrzegu w kwietniu.

Wczoraj ponad 80 osób wzięło udział w dyskusji m.in. na temat sytuacji kobiet w Polsce oraz roli religii i ruchów obywatelskich w życiu społecznym. Nie zabrakło też ciekawych dygresji historycznych i anegdot.

Większość opinii o obecnej sytuacji w kraju, znanej pani profesor była krytyczna. Jednak mówiąc o przyszłości, jak podkreślała, jest optymistką.

-Myślę, że zawsze jest tak, że są bardziej światli ludzie, którzy patrzą w przyszłość, patrzą na przyszłość swoich dzieci i tacy, którzy patrzą do tyłu, boją się, mają swoje ksenofobiczne lęki – mówiła wczoraj prof. Magdalena Środa – Jednak jestem optymistką. Być może dlatego, że patrzę z perspektywy Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie mam zajęcia ze studentami i jestem nimi zachwycona. Ci młodzie ludzie są po prostu świetni. I to jest duża nadzieja. – i dodawała: – Zawsze było tak, że kraje do przodu pchała czołówka obywateli. To nie były ruchy masowe, nigdy nie było tak, że wszyscy czegoś chcieli.

 

roda 2 - Prof. Magdalena Środa krytycznie, ale też z nadzieją na przyszłość

1 Komentarz

Napisz komentarz
  1. 10 listopada, 17:35 barbara

    Dobre spotkanie

    Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend