Prognoza od Meteo Kołobrzeg: możliwe upały. Termometry mogą wskazać nawet 30 stopni Celsjusza

W najbliższych dniach w polu barycznym nad Europą i tym samym nad Polską i regionem zajdzie bardzo istotna zmiana, o której w mediach społecznościowych informuje Meteo Kołobrzeg.

-Napływ zwrotnikowej, wilgotnej masy powietrza już w środę będzie obecny na obszarze zachodnich Niemiec – czytamy w prognozie na najbliższe dni – W kolejnych dniach ciepła masa powietrza zacznie wkraczać nad zachodnie krańce Polski. W czwartek nad regionem będzie gorąco, ale jeszcze nie upalnie. Temperatura maksymalna w cieniu na wysokości 2 metrów wynieść ma ok. 27-28 stopni Celsjusza.

W kolejnych dniach możliwe jest przekroczenie progu 30 stopni Celsjusza.

-Ciężko w tej chwili szacować dokładniejsze wartości temperatury, lecz już teraz wiadomo, że będziemy mieli do czynienia z bardzo ciepłą masą powietrza – informuje dalej Meteo Kołobrzeg – Pojawią się też ciepłe noce. Aktualne wyliczenia modeli numerycznych wskazują na to, że w sobotę rano minimalna temperatura spadnie „tylko” do 20 st.C

Natomiast jutro (poniedziałek) nad ranem temperatura minimalna wyniesie ok. 9/10 stopni, natomiast maksymalnie w cieniu na wysokości 2 metrów odnotujemy ok. 22/23 stopni Celsjusza.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend