Prognoza pogody na Święta Wielkanocne od Meteo Kołobrzeg

Popularny w mediach społecznościowych profil Meteo Kołobrzeg opublikował prognozę pogody na Święta Wielkanocne.

Źródło; Facebook/MeteoKołobrzeg

WIELKI PIĄTEK

W komunikacie Meteo Kołobrzeg czytamy: Temperatura minimalna osiągnie nad ranem ok. 1-2 st. C. Maksymalnie odnotujemy po południu ok. 9-10 st.C. Nad ranem oczekiwany jest niewielki, mały stopień zachmurzenia. Z biegiem dnia zacznie on wzrastać i po południu osiągnie umiarkowany i duży stopień. Pomiędzy chmurami przebijać się będą promienie słoneczne. Nie są prognozowane opady.

WIELKA SOBOTA

Temperatura minimalna ma osiągnąć ok. 0-1 st. C ( maksymalna ok. 7-8 st. C). Prognozowane jest zmienne zachmurzenie, z przewagą stopnia umiarkowanego i dużego. Nie są prognozowane opady. Wiać ma słabo i umiarkowanie.

WIELKANOC

Temperatura minimalna osiągnie ok. -2/0 st.C (im dalej od morza tym chłodniej). (…) Oczekuje się głównie zachmurzenia małego, chwilami wzrastającego do stopnia umiarkowanego. Temperatura maksymalna wyniesie ok.10 st.C.

LANY PONIEDZIAŁEK

W poniedziałek możemy spodziewać się napływu cieplejszych mas powietrza. Temperatura maksymalna powietrza mogłoby osiągnąć w takich warunkach na wysokości 2 m n.p.g 12-13 st.C. W nocy z poniedziałku na wtorek nad region nadszedłby front chłodny z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem, możliwe, że śniegu. Są to, jednak dość odległe wyliczenia.

-Podsumowując, w okresie świątecznym napływać będą chłodne masy powietrza o względnie stabilnej/stałej równowadze pionowej.(…). Będzie rześko, ale często pogodnie. – czytamy w komunikacie pogodowym Meteo Kołobrzeg – Chwilami zachmurzenie może wzrastać, lecz chmury nie będą zbytnio rozbudowane i masa powietrza nie będzie wilgotna (zawartość wody w pionowej kolumnie powietrza nie będzie duża). Nie musimy martwić się o opady, chyba że o chwilowe i bardzo słabe (niewielka szansa na ich wystąpienie).

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend