Projekt amfiteatru droższy niż zakładano. Miasto zdecydowało się jednak dopłacić

You are currently viewing Projekt amfiteatru droższy niż zakładano. Miasto zdecydowało się jednak dopłacić

Autorska Pracownia Architektoniczna z Poznania wykona projekt przebudowy kołobrzeskiego amfiteatru. Miasto nie miało zbyt dużego wyboru – to była jedyna oferta jaka wpłynęła na miejski przetarg.

Jedyna oferta i do tego duża droższa niż miasto zakładało. Za projekt przebudowy amfiteatru kołobrzeski magistrat był gotowy zapłacić ok. 300 tys. zł, a ostatecznie będzie musiał sięgnąć głębiej do miejskiej kasy i wyłożyć 490 tys. zł. Projektanci mają teraz czas na jego wykonanie do marca przyszłego roku.

Nie kupujemy kota w worku

Miejscy urzędnicy już wiedzą jak może w przyszłości wyglądać kołobrzeski amfiteatr. Do oferty, którą projektanci przysłali na przetarg musiała być dołączona wstępna koncepcja przebudowy obiektu. Odmówiono nam jednak wglądu w ten bardzo wstępny jeszcze projekt przed podpisaniem umowy z pracownią ze względu na prawa autorskie.

Wiemy za to jakie wymagania projektantom stawia miasto i Regionalne Centrum Kultury, które będzie administrowało obiektem. Co więc dokładnie ma być zrobione? Według założeń, które przyjęło miasto, cały obiekt ma się gruntownie zmienić. Widownia w nowym amfiteatrze ma składać się z trzech sektorów i pomieścić 3,5 tys. osób, czyli będzie o 500 miejsc mniej niż dziś. Na widowni zamiast ławek mają znaleźć się składane, wygodne krzesełka z oparciem. Scena ma mieć powierzchnię 180 metrów kw. Ma mieć też możliwość zainstalowania zamykanej kurtyny. I co ważne, całość ma być zadaszona.

W części funkcjonującej przez cały rok ma się znaleźć 150-metrowa sala prób, wykorzystywana m.in. na imprezy klubowe i wytłumiona, młodzieżowa pracownia muzyczna o powierzchni ok. 70 m kw. Nowy obiekt przy ul. Fredry ma posiadać kawiarenkę z ogródkiem. Będą też trzy całoroczne lokale gastronomiczne przeznaczone na dzierżawę.

Całe przedsięwzięcie związane z przebudową amfiteatru ma zostać przeprowadzone do 2021 roku. Największe natężenie prac budowlanych zaplanowana na lata 2020-2021. Szacowany koszt inwestycji to ok. 30 mln zł. Magistrat zapowiada, że będzie szukać dofinansowania do tej inwestycji.

 

Dodaj komentarz