Przetarg na remont Reduty Morast w porcie jachtowym zamknięty. Nie ma firmy, która zmodernizuje obiekt

Zarząd Portu Morskiego w Kołobrzegu zamknął przetarg nieograniczony na roboty budowlane i konserwatorskie przy Reducie Morast. Powód? Nie złożono żadnej oferty, która nie podlegałaby odrzuceniu. 

Pod koniec stycznia informowaliśmy, że Zarząd Portu Morskiego otrzymał dofinansowanie (1,8 mln zł) na remont Reduty Morast w porcie jachtowym. Celem całego zamierzenia jest odtworzenie Reduty Morast do jej historycznego wyglądu z połowy XIX wieku. Projekt został opracowany w oparciu o mapy i dokumentację archiwalną przebudowy Reduty z 1849 r.

Na wzór starych projektów budowlanych, ziemne wały okalające ceglany obiekt zostaną podniesione o ponad dwa metry. Ale zakres robót jest dużo większy. Wyremontowany zostanie też budynek reduty, a w jej sąsiedztwie  przybędzie kilkadziesiąt nowych miejsc do których będą mogły cumować jachty.

Niestety, w pierwszym terminie nie złożono żadnej oferty, która nie podlegałaby odrzuceniu i ZPM musiał zamknąć przetarg. Ogłosi nowy, ale jeżeli kolejne przetargi zakończą się podobnym wynikiem z dotrzymaniem terminu zakończenia modernizacji obiektu może być kłopot. Przypomnijmy, że prace w porcie jachtowym mają zakończyć się do 31 października tego roku.

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend