Nowa przystań kajakowa, remont dachu hali Milenium, ratusza i ulic, czyli plany miasta na 2019 rok

Wczoraj pisaliśmy o budżecie miasta na 2019 rok. Przypomnijmy, że do tego najważniejszego dla finansów miasta dokumentu, urzędnicy wpisali sporo inwestycji, które w części mają być sfinansowane z kredytu. Dziś sprawdzamy, co dokładnie władze Kołobrzegu mają zamiar zrobić w przyszłym roku.

Fot. Zdjęcie poglądowe.

Do budżetu na przyszły rok wpisano m.in. budowę przystani kajakowej wraz z infrastrukturą magazynowo – sprzętową i zapleczem socjalno – konsumpcyjnym. Przystań miałaby się znajdować na Kanale Drzewnym, mniej więcej na wysokości hali Łuczniczej.  Inwestycja ma kosztować 730 tys. zł.

W planie jest też m.in. przebudowa targowiska przy ul. Trzebiatowskiej (4,5 mln zł), przebudowa ulicy Westerplatte (2 mln zł), ul. Orłowskiego (500 tys. zł) i ul. Basztowej (2,5 mln zł). W przyszłym roku miasto rozpocznie przygotowania do przebudowy ul. Rybackiej. Jej remont jednak zaplanowano na 2020r. W budżecie jest też zagwarantowany milion złotych na remont ratusza, a dokładnie piwnic kawiarni Adabar i tarasu. W planie jest też budowa altany na terenie Placu Koncertów Porannych za 100 tys. zł.

Co jeszcze? Projekt i przebudowa zejścia na plażę od strony ulicy Plażowej (2,3 mln zł) oraz budowa przedszkola przy ul. Radomskiej (6 mln zł) również trafiły do przyszłorocznego grafika inwestycyjnego. Podobnie jak kosztowny, ale niezbędny remont dachu hali Milenium za 3,8 mln zł.

W projekcie budżetu na 2019 rok zapisano też m.in. 1,5 mln zł na Budowę Centrum Koordynacji i Obsługi Kąpieliska. Na budowę modernizację i doposażenie placów zabaw miasto planuje wydać w przyszłym roku 400 tys. zł. ( to ostatni rok w Wieloletniej Prognozie Finansowej, w którym na ten cel miasto wyda okrągłą sumkę. W kolejnych latach przy tej pozycji widnieje zero). Urząd Miasta dołoży też starostwu powiatowemu 450 tys. zł na remont ul. Wylotowej.

Co dalej?

Zanim radni Rady Miasta przyjmą budżet na 2019 r. muszą zatwierdzić Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2019-2027. Dzięki temu dokumentowi możemy zerknąć nieco dalej w przyszłość. Z WPF dowiadujemy się m.in., że przebudowę kolejnego odcinka promenady (od skrzyżowania ul. gen. Wł. Sikorskiego z ul. A. Fredry do OW Arka i Ekoparku) miasto planuje w latach 2020-2021. W tym samym okresie ma zostać przebudowana ul. Wschodnia. W roku 2019 i 2020 miasto planuje kontynuować upiększanie miasta rzeźbami plenerowymi. W Wieloletniej Prognozie Finansowej wpisano po 80 tys. zł na ten cel. W 2020 na dobre ma ruszyć rewitalizacja parku A. Fredry. Na zapoczątkowane w przyszłym roku prace, rok później miasto wyłoży dwa razy więcej pieniędzy, czyli milion zł.

1 Komentarz

Napisz komentarz
 1. 23 listopada, 10:26 Wyborca

  Czyli znów Miasto odwróciło się tyłem do rzeki i mieszkańców!

  A bulwary ???

  Promenadę dla turystów chcecie robić do Marine Hotel?

  Obłuda powróciła po wyborach.

  Mieszkańców politycy mają znów w d.pie.
  A co z obietnicami?

  Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend