Radne występują w obronie wolnych mediów. Izabela Zielińska przyznaje, że określenie „Błyskotki” nie powinno paść

Dziś w obronie wolnych mediów wystąpiły m.in. radne Izabela Zielińska i Karolina Szarłata – Woźniak (klub radnych w Radzie Miasta Obywatelski Kołobrzeg Jacka Woźniaka).

Radne mówiły o mediach niezależnych od władzy rządzącej w mieście (dzieląc tym samym media na niezależne i zależne) i zaprotestowały przeciwko nierównemu, ich zdaniem, traktowaniu tych redakcji przez władze miasta.

– Naszym obowiązkiem jest zaprotestowanie przeciw bezpardonowemu atakowi na media niezależne od rządzących w Kołobrzegu. – mówiła dziś radna Izabela Zielińska. – Naszym zadaniem (radnych – dop. red.) jest ścisła współpraca ze wszystkimi mediami w celu przekazywania rzetelnych informacji dotyczących miasta, kierunku jego rozwoju, spraw gospodarczych i społecznych. Spotykamy się z krytyką, ale nie zwalnia nas to z obowiązku współpracy ze wszystkimi mediami.

Zaczęło się od określenia „Błyskotki”

Dzisiejsza konferencja to poniekąd konsekwencja trwających od dwóch miesięcy cyklicznych audycji na jednym z portali, w których o dwóch wiceprezydentkach Kołobrzegu mówiono lekceważąco „Błyskotki” nie wymieniając nazwisk obu pań. Pisaliśmy o tym we wtorek  TU. 
Jeden z tych dziennikarzy po konferencji innej grupy kobiet w zeszłą środę, które oskarżyły ich m.in. o szerzenie „języka nienawiści” trzymając w rękach portret zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, wywiesił na swoim portalu baner „Stop politycznemu zastraszaniu dziennikarzy” (niektóre z tych pań są związane z środowiskiem PO i SLD).

-Dziennikarze zacytowali, jak w urzędzie miasta nazywa się panie zastępczynie. Tak potwierdzam, tak również nazywa się panie zastępczynie w Radzie Miasta, które swoją zachowawczą postawą, milczeniem dawały nam do zrozumienia, że zachowują się jak niemowy. – mówiła Karolina Szarłata-Woźniak i chwilę później dodała: – Ja mogę być błyskotką, bo jestem błyskotliwa, świecę własnym blaskiem.

Jednak na nasze pytanie, czy to oznacza, że radne dopuszczają, aby tak je określać w redakcyjnych materiałach usłyszeliśmy: – Absolutnie nie. – odpowiedziała Izabela Zielińska i chwilę później odnosząc się już do określenia „Błyskotki”, które padało pod adresem wiceprezydentek dodała: – Taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca.

Radne przypomniały też, że same padły wielokrotnie ofiarami hejtu na forach internetowych. Pytały dlaczego wtedy nikt nie stawał w ich obronie. Dotyczyło to jednak niewybrednych komentarzy internautów, co z pewnością nie powinno mieć miejsca, a nie jak w przypadku lekceważącego określenia „Błyskotki”, które padało w trakcie audycji prowadzonej przez dziennikarzy.

Monika Makoś

5 komentarzy

Napisz komentarz
 1. 12 lutego, 00:16 Zenobius

  Ale JAJA :)))))) Trafiłem tu przez przypadek w poszukiwaniu całego nagrania słynnego protestu co tak przeklął Redachtoruf, a tu taka miła niespodzianka. Ta roześmiana buzia – BEZCENNE. Jak to jednak można nie mieć poczucia śmieszności i wstydu. No i teraz to już nie wiem kto te „błyskotki” wymyślił: tajemniczy urzędnik, radni, a może jeszcze ktoś inny, np. jakiś zakompleksiony mizogin, któremu wydawało się to takie dowcipne.
  PS.
  Ale najsmutniejsze to widok radnej Zielińskiej. Fakt, że sytuację ma kiepską, ale w ten sposób deprecjonuje swoje odważne dokonania w obronie praw kobiet. Dobrze chociaż że nie dała sobie wcisnąć tej tabliczki z tym durnym napisem:(

  Reply this comment
 2. 12 lutego, 00:55 Sylvester

  Napis jestem blyskotką … jest idiotyczny. Matko kto im to doradził? Kobiety same z siebie robią idiotki faceci im nie potrzebne hehehe

  Reply this comment
 3. 12 lutego, 09:30 Artur

  Nikt nie ogranicza wolności mediów w Kołobrzegu. Nie ma natomiast zgody na chamstwo. A wolność mediów to także odpowiedzialność za to, co się publikuje. Pani radne swoim wystąpieniem stają, niestety, po stronie autorów seksistowskich wpisów i komentarzy. Należy mieć nadzieję, że robią to nieświadomie.

  Reply this comment
 4. 12 lutego, 10:12 blyskotka

  Kobiety przeciwko kobietom marionetkami w rękach mężczyzn

  Reply this comment
 5. 13 lutego, 12:55 Tadek

  Czy nie prościej byłoby przeprosić i zrobić krok w tył z tymi chamskimi uwagami, Panie Dzięba?. Nie przyjemniej dla wszystkich byłoby odnosić się z wzajemnym szacunkiem?.
  Ponadto broniący Panie Bejnarowicz, gdybym na przykład odnosił się do Pana np. per „mały PiSior ” i nie mam na myśli przyrodzenia, a małego człowieka z PiS, tolerowałby Pan to ze spokojem i plakatem wolne media ? Gdybym Panią Szarłatę Woźniak nazywał „sałatą PiSiora”, też byłoby ok ? Raczej NIE !
  Musicie Państwo wiedzieć, że cała masa wypowiedzi nie po myśli moderatora p. Dzięby nie ukazuje się na jego stronniczym portalu, m.in. ten wpis.

  Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend