Radni osiedla Podczele jednogłośnie za festiwalem „Nagle nad morzem”

You are currently viewing Radni osiedla Podczele jednogłośnie za festiwalem „Nagle nad morzem”
  • Post category:Info
  • Post comments:0 Komentarzy

Radni Rady Osiedla Podczele jednogłośnie w głosowaniu opowiedzieli się za organizacją na ich terenie festiwalu „Nagle nad morzem” w 2018 roku.

W Radzie Osiedla Podczele zasiada 15 radnych i wszyscy zagłosowali za wydaniem zgody na organizację na lotnisku dużego festiwalu „Nagle nad morzem”. Polsko – niemiecka impreza w tym roku zadebiutowała w tym miejscu. Wcześniej odbywała się w Rogowie.

– To był pierwszy raz i pierwszy raz zawsze jest najtrudniejszy. Dziś już wiemy więcej i jesteśmy za organizacją Festiwalu w Podczelu   – mówi Artur Dąbkowski, przewodniczący Zarządu Rady Osiedla Podczele, który dobrze ocenił organizację imprezy w sierpniu tego roku.

Rada stawia jednak warunki. 200 tys. złotych z dzierżawy terenu, które są wpłacane do kasy miasta miałoby zostać, podobnie jak w tym roku, przeznaczone na inwestycję na terenie osiedla. Radzie już udało się wynegocjować od organizatorów więcej biletów dla mieszkańców Podczela – w przyszłym roku 180 wejściówek (o 30 więcej niż w tym roku), po 10 zł miałoby trafić właśnie do podczelan. Ponownie też 10 tys. zł organizatorzy mieliby wydać na doposażenie placu zabaw na osiedlu.

Dodaj komentarz