Radni za przetargiem kortów tenisowych z restauracją. Wciąż mają jednak pytania i wątpliwości (AUDIO)

Dziś odbyły się połączone obrady miejskich komisji: uzdrowiskowej oraz budżetowo-gospodarczej. Radni opiniowali projekty uchwał, które trafiły do programu LXIII sesji Rady Miasta. Wśród kilkunastu projektów jest ten dotyczący przetargu na 9-letnią dzierżawę kortów tenisowych z restauracją.

Losy dzierżawy kortów tenisowych, na której kilka lat temu przy głównej promenadzie uzdrowiskowa stanęła restauracja, opisaliśmy TUTAJ. Dziś projekt ws. ogłoszenia przetargu na ich dzierżawę był przedmiotem obrad połączonych komisji Rady Miasta. Przypomnijmy, że cena wywoławcza czynszu dzierżawnego za całe korty wraz z restauracją ma wynieść 111.500,00 zł netto rocznie. Dotąd było to nieco ponad 12 tys. zł rocznie.

– Cena wyjściowa jest bardzo niska, od tego zależy przecież, jaka będzie końcowa, powinno się zaczynać znacznie wyżej – stwierdził radny Krzysztof Plewko. Z kolei Jacek Woźniak przypomniał – Moje zdanie niezmienne od lat jest takie, że kortami powinien zarządzać MOSiR i dogadywać się z klubami sporotwymi. – mówił radny Woźniak, który pytał również, jaki będzie to przetarg – ofertowy (oferty wysokości czynszu składane są przez zainteresowanych dzierżawą w zamkniętych kopertach, a po minięciu terminu, otwierane są one przez urzędników) czy np. licytacja.
– Jeszcze tego nie wiemy- odpowiedziała wiceprezydent ds. gospodarczych Ewa Pełechata.

Projekt uchwały ws. nieograniczonego przetargu na dzierżawę kortów z obiektem gastronomicznym został zaopiniowany pozytywnie. Głosowanie komisji uzdrowiskowej: 5 osób było „za'”, 3 wstrzymały się od głosu. Głosowanie komisji budżetowo-gospodarczej: 7 „za”, jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Pod tekstem umieszczamy nagranie audio z dyskusją nt. dzierżawy kortów tenisowych z restauracją podczas dzisiejszego posiedzenia dwóch miejskich komisji.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend