Ratusz jak akwarium? Ktoś chyba przesadził z szybami typu „Alt Deutsch”

Trwa wymiana okien i drzwi w ratuszu. Radny Dariusz Zawadzki zwrócił dziś uwagę, że szyby okien (na zdj.) chyba zbyt dosłownie nawiązują do tych z XIX wieku, a może nawet są ich stuningowaną wersją – nic przez nie nie widać.

-Przebywanie w pomieszczeniu, w którym okna wyglądają tak, jakby cały czas padał deszcz, przez które nie ma wyraźnego widoku, jest przygnębiające, może negatywnie wpływać na pracowników i obniżać ich komfort i jakość pracy – mówi w rozmowie z naszym portalem radny Zawadzki, który zapowiedział, że złoży w tej sprawie zapytanie do prezydent Kołobrzegu.

Szyby w wymienianych oknach są wykonane ze szkła typu „Alt Deutsch”. Jest to szkło formowane z pozostawieniem nieregularności, takich jak smugi czy pęcherzyki zatopione w szkle. Przypominają szyby wykonane w XIX wieku.
– Takie było zalecenie konserwatora zabytków – słyszymy w urzędzie miasta, gdzie spytaliśmy o kontrowersyjne okna.

Jednak te montowane w kołobrzeskim ratuszu chyba zbyt dosłownie nawiązują do wieków średnich, a przypomnijmy, że wymieniane okna miały przecież normalne szyby.

Koszt wymiany okien i drzwi to ponad milion 600 tysięcy złotych. Miasto uzyskało 70 procent dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska z programu Klimatyczne Uzdrowiska.

okna2a 768x1024 - Ratusz jak akwarium? Ktoś chyba przesadził z szybami typu "Alt Deutsch"

3 komentarze

Napisz komentarz
 1. 15 września, 10:30 olek

  Bez przesady tak okna nie wyglądały w XIX wieku

  Reply this comment
 2. 15 września, 10:31 kaczka

  To jest szyba dekoracyjna, nie okienna

  Reply this comment
 3. 15 września, 13:31 Zenobia

  Skoro taki był wymóg konserwatora zabytków to w jaki sposób (i dlaczego) radny Zawadzki chciałby ten wymóg ominąć? Jeśli dla pana Zawadzkiego przebywanie w tym miejscu jest przygnębiające – proszę sobie znaleźć inne miejsce pracy. Dla mnie przygnębiające jest życie w mieście, w którym w sezonie nie da się w nocy spać przez wieczny hałas, z którym odpowiednie służby nie robią nic oraz w którym wiele miejsc jest upstrzonych syfem pozostawianym przez turystów. Kiedy mieszkańcy się na te niedododności skarżą odpowiedź jest jedna: wyprowadź się. Spakował się już?

  Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend