RCK już szuka dzierżawcy amfiteatru. Cena wywoławcza 49 tys. zł netto

Regionalne Centru Kultury im. Z. Herberta opublikowało już informację o ustnym przetargu ograniczonym na dzierżawę amfiteatru przy ul. A. Fredry. To ponad pół roku wcześniej niż ostatnio.

Fot. Archiwum.

Umowa dzierżawy ma zostać podpisana na 3 lata – od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2023 r. Za każdy rok trwania umowy czynsz dzierżawy ma wynieść minimum 49 tys. zł netto (jest to cena wywoławcza). Przyszły dzierżawca do wylicytowanej kwoty będzie musiał doliczyć jeszcze podatek od nieruchomości (ponad 25 tys. zł brutto).

Oprócz organizowania samych imprez na tej największej scenie plenerowej w Kołobrzegu, dzierżawca będzie mógł prowadzić też działalność w 6 punktach handlowych bądź je poddzierżawić.

RCK dużo wcześniej niż ostatnio rozpoczął poszukiwania potencjalnego dzierżawcy amfiteatru. Przypomnijmy, że na krótko przed wakacjami 2020 r. RCK przeprowadził dwa przetargi, które zakończyły się fiaskiem – w pierwszym terminie wpłynęła jedna oferta, ale ostatecznie po wprowadzeniu kolejnych ograniczeń związanych z pandemią, firma się wycofała. W drugim terminie nie zgłosił się nikt. Skończyło się więc na indywidualnych negocjacjach w czerwcu, a więc dosłownie za pięć dwunasta.

Jak będzie tym razem? Przekonamy się najwcześniej 1 grudnia. Tego dnia w RCK o godz. 10 ma zostać przeprowadzona ustna licytacja.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend