Kolejna inwestycja w Radzikowie. Mieszkańców osiedla martwi strata terenów zielonych

Grupa mieszkańców Radzikowa jest zaniepokojona kolejną inwestycją na ich osiedlu przy ul. Grzybowskiej. Między stacją paliw PEK a sklepem Netto ma powstać kolejny „dom handlowy”.

– Ma tu powstać inwestycja pod hasłem „usługi”. Mieszkańcy są zaniepokojeni, że w obrębie tego trójkąta jest tyle inwestycji, a jak widać będą kolejne – mówi nam Renata Brączyk, radna Rady Miasta, która w imieniu mieszkańców napisała do prezydent Kołobrzegu interpelację w tej sprawie. Jak mówi, swoje pismo napisali też mieszkańcy. Podpisało się pod nim prawie 10 osób.

Mieszkańcy są zaniepokojeni, bo ubywa na ich osiedlu ostatnich terenów zielonych.
– Kończy się tu budowa dużej Biedronki, buduje się też stacja paliw, jest już stacja paliw Orlen i stacja PEK, Netto, market Polo i prawdopodobnie powstanie tu kolejny dom handlowy – wylicza radna Brączyk. I dodaje:
– Rada Osiedla, ani mieszkańcy o tym nie wiedzieli, nie zostali o tym poinformowani, nie odbyły się żadne konsultacje.

Działkę, na której ma powstać kolejna inwestycja przy ul. Grzybowskiej sprzedał prywatnemu inwestorowi Urząd Miasta. Wcześniej zgodę na jej zbycie wyrazili radni Rady Miasta podejmując stosowną uchwałę.

W planie zagospodarowania przestrzennego Kołobrzegu tereny te przeznaczono właśnie pod usługi.

2 komentarze

Napisz komentarz
 1. 09 listopada, 14:41 Kg

  (…) swoje pismo napisali też mieszkańcy. Podpisało się pod nim prawie 10 osób.
  Czyli że co? Dziesiąty napisał tylko imię? 😂

  Reply this comment
 2. 09 listopada, 18:34 orety

  Niby czemu prywatny właściciel działki miałby robić jakieś konsultacje z mieszkańcami? Jeżeli dostał pozwolenie na budowę to właściciele sąsiednich działek zostali przed tym powiadomieni przez Starostwo Powiatowe.

  Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend