Rowerzyści jechali „wężykiem”. Teraz mogą trafić przed sąd

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu w jeden dzień zatrzymali aż sześciu pijanych rowerzystów.

Wraz z nadejściem wiosny i ciepłej aury na drogi ruszyli rowerzyści, jednak nie wszyscy przestrzegają obowiązujących przepisów ruchu drogowego. W czwartek policjanci kołobrzeskiej drogówki zatrzymali sześciu nietrzeźwych cyklistów. Rekordzista miał blisko półtora promila alkoholu.

-Kierowanie rowerem w stanie po użyciu alkoholu lub stanie nietrzeźwości w świetle obowiązujących przepisów jest wykroczeniem. – informuje Tomasz Kwaśnik, oficer prasowy kołobrzeskiej policji – Nie oznacza to, że kierujący nie poniesie z tego tytułu konsekwencji. Kierujący może zostać ukarany mandatem karnym do 500 złotych lub stanąć przed sądem. W takim wypadku sąd może zdecydować o nałożeniu na sprawcę kary grzywny, aresztu czy też zakazu prowadzenia pojazdów niemechanicznych. Sąd może zastosować grzywnę od 50 zł do 5 tys. zł, zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne od pół roku do 3 lat albo karę aresztu od 5 do 30 dni.

 

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend