Rozpoczęła się kosztowna modernizacja stadionu przy Śliwińskiego. Miasto zapłaci za nią ułamek wartości

You are currently viewing Rozpoczęła się kosztowna modernizacja stadionu przy Śliwińskiego. Miasto zapłaci za nią ułamek wartości

Dziś została podpisana umowa i rozpoczęła się przebudowa stadionu piłkarskiego przy Śliwińskiego. Wykonawca to Hybrid Sport Sp. z o. o. Łączny koszt inwestycji to 10 727 679,87 zł. Miasto jednak zapłaci z tej kwoty niewielki procent.

Miasto nie będzie musiało jednak wyciągnąć całej kwoty z własnej kasy, by opłacić modernizację obiektu przy Śliwińskiego. Otrzymało bowiem na tę inwestycję wysokie dofinansowanie – Ministerstwo Sportu i rządowy fundusz Polski Ład razem wyłożą na remont kołobrzeskiego stadionu 9 995 575,00 zł. To aż 93,2 % dofinansowania wszystkich kosztów.

Co zostanie zrobione? Wykonane zostaną prace dostosowujące obiekt do możliwości prowadzenia transmisji telewizyjnej (stanowiska kamer, zadaszone studio TV, pokój VAR i reżyserka TV, kabiny komentatorskie, stanowiska komentatorów telewizyjnych i radiowych). Wymieniona zostanie murawa boiska głównego, zamontowane będzie instalacje podgrzewania murawy wraz z węzłem cieplnym i nową instalacją zraszania i odwodnienia boiska.

W grafiku prac jest też m.in. naprawy trybuny „B”, przebudowa oświetlenia płyty boiska, wykonanie instalacji fotowoltaicznej na dachu trybuny „B”, wykonanie oświetlenia awaryjnego (w tym zasilania awaryjnego – agregat prądotwórczy), rozbudowa instalacji elektroenergetycznej oraz teleinformatycznej, wykonanie ogrodzenia z bramą przesuwną i furtką, oddzielającą trybunę „A” od wejścia dla kibiców przyjezdnych (powiększenie strefy bezpieczeństwa – bufora kibiców przyjezdnych), wzmocnienie “klatki” dla gości przyjezdnych po całym obwodzie; zakup i dostawa maszyn do pielęgnacji murawy

Choć czas na realizację całej umowy wynosi 150 dni, to przedstawiciele wykonawcy już dziś zapowiedzieli, że nowa murawa będzie gotowa w połowie lipca.

Dodaj komentarz