Sąd Rejonowy w Kołobrzegu wydał wyrok za zjedzenie śliwki w czekoladzie

You are currently viewing Sąd Rejonowy w Kołobrzegu wydał wyrok za zjedzenie śliwki w czekoladzie

W październiku 2019 roku sprawa Romana Wawrzyniaka była komentowana w całej Polsce. Przypomnijmy, emeryt ze Szczecina w jednym z kołobrzeskich marketów zjadł cukierka. Następnie zaocznie został skazany przez kołobrzeski sąd na karę 20 godzin prac społecznych.

69-latek przyznaje, że zjadł śliwkę w czekoladzie o wartości ok. 40 groszy. Mężczyzna jednak nie zgadza się z zarzutem kradzieży. Jak tłumaczy, chciał kupić cukierki, ale po spróbowaniu stwierdził, że nie jest zainteresowany zakupem słodyczy o takim smaku.

Mężczyzna złożył sprzeciw. Dziś w Sądzie Rejonowym w Kołobrzegu odbyła się rozprawa. Sąd nie zgodził się z twierdzeniem oskarżonego i uznał, że jest on winny zarzucanego mu czynu. Stwierdził, że postąpił z cudzą rzeczą ruchomą jak właściciel, nie mając do tej rzeczy żadnego tytułu.

Roman Wawrzyniak został ukarany grzywną w wysokości 20 zł i obciążony kosztami w wysokości 100 zł.

Ten post ma 3 komentarzy

 1. Gosia

  I na to idą moje podatki….

 2. Kilo

  „chciał kupić cukierki, ale po spróbowaniu stwierdził, że nie jest zainteresowany zakupem słodyczy o takim smaku.”

  Od kiedy to w sklepie można sobie popróbować bez pytania ? Po takim tłumaczeniu sam bym dorzucił parę godzin zamiatania ulicy. Bezczelny dziad.

  Mógł zapłacić za tego cukierka te 40gr. zamiast kozaczyć. Jeszcze by brakowało żeby polizał i zawinął w papierek z powrotem.

  Z innej strony aż trudno uwierzyć, że takimi duperelami musi zajmować się sąd.
  W normalnym świecie wezwana na interwencję policja powinna przekonać dziadka do uregulowania należności, zgłaszającego do odstąpienia od wnoszenia zarzutów i na koniec kopnąć dziadka w dupę. I to tylko dlatego, że się tak durnie tłumaczył.

 3. Piotrek

  Stanowczo za mały wyrok dziad dostał, jakby przeprosił i na miejscu zapłacił to na bank nie skończyło by się sądem. W tym artykule nie jest o tym napisane, ale dziad papierek od cukierka zwinął i rzucił w wystawione owoce. Ciekawe czy jak kupuje chleb to też sobie kromkę kroi i smaruje masłem z półki zanim kupi żeby wiedzieć czy mu będzie pasować. Uważam że 20zł to stanowcza za mała kara dla zwyrola.

Dodaj komentarz