Kołobrzescy badacze historii chcieliby uczestniczyć w pracach archeologicznych w Budzistowie. Na razie spotkali się z odmową

Ani Muzeum Oręża Polskiego, ani grupa Eksploracyjno-Poszukiwawcza  „Parsęta” nie uczestniczą w pracach archeologicznych na jednym z ciekawszych historycznie terenów w powiecie kołobrzeskim, czyli w Budzistowie. Co ciekawe, inwestor nie widzi problemu, by pojawili się oni na terenie inwestycji.

Przypomnijmy, że właśnie ruszyła budowa galerii handlowej Karuzela. Jako jedni z pierwszych na placu budowy pojawili się archeolodzy, którzy mają przebadać teren pod kątem ewentualnych zabytków. Przy pracach nie ma nikogo z Kołobrzegu. A taką chęć mieli zgłosić przedstawiciele grupy Eksploracyjno-Poszukiwawczej „Parsęta”, która współpracuje m.in. z Muzeum Oręża Polskiego. Jak nam powiedzieli, spotkali się z odmową.

– Skontaktuję te osoby z naszym archeologiem, który pracuje w Budzistowie. – powiedział dziś naszemu portalowi Grzegorz Pękalski ze spółki Karuzela Kołobrzeg – Dla mnie nie ma problemu. Trochę żałuję, że nikt z nami się nie skontaktował wcześniej, nie zgłosił takiej potrzeby. A przecież już dwa miesiące temu na tym terenie pracował saper, który szukał ewentualnych niewybuchów.

– Nie mam wiedzy o każdej prowadzonej inwestycji w powiecie. – powiedział nam wczoraj Aleksander Ostasz, dyrektor Muzeum Oręża Polskiego gdy zapytaliśmy, czy muzeum zgłosiło inwestorowi chęć uczestniczenia w pracach archeologicznych w Budzistowie – Myślę, że dobrym zwyczajem byłoby, gdyby inwestorzy w takich sytuacjach zwracali się do jednostki muzealnej, która operuje na danym terenie. – dodaje.

Jak udało nam się właśnie dowiedzieć, po naszym telefonie do dyrektora MOP, pracownik tej placówki skontaktował się dziś z inwestorem.

 

2 komentarze

Napisz komentarz
 1. Luty 06, 21:13 Kilo

  „– Nie mam wiedzy o każdej prowadzonej inwestycji w powiecie. – powiedział nam wczoraj Aleksander Ostasz, dyrektor Muzeum Oręża Polskiego gdy zapytaliśmy, czy muzeum zgłosiło inwestorowi chęć uczestniczenia w pracach archeologicznych w Budzistowie”

  Facet, gazet nie czytasz, internetu też nie ?!? O tym, że budowa galerii wreszcie ruszyła wie cała okolica.

  „– Myślę, że dobrym zwyczajem byłoby, gdyby inwestorzy w takich sytuacjach zwracali się do jednostki muzealnej, która operuje na danym terenie. – dodaje”

  LOL – tyle w temacie

  Reply this comment
 2. Luty 07, 00:14 dobromir

  ktoś tam powinien być i zabytki powinny zostac w Kołobrzegu

  Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person. Required fields marked as *

*

Send this to friend