Skoki spadochronowe w tandemie z instruktorem wracają do Bagicza. Sprawdzamy ceny i terminy

35 sekund swobodnego opadania z prędkością 200 kilometrów na godzinę, a później 5-6 minut szybowania po otwarciu czaszy spadochronu. Emocje i adrenalina gwarantowane.

Po czterech latach wracają do Bagicza skoki spadochronowe. Instruktorzy z toruńskiej firmy Skydive od 1 do 15 sierpnia będą czekać na śmiałków by zabrać ich w podniebną podróż zakończoną skokiem spadochronowym.

Skok w tandemie z instruktorem

Tandemowy skok spadochronowy, jest niezwykłym przeżyciem z dużą dawką adrenaliny. To także najszybsza metoda poznania współczesnego spadochroniarstwa, bez odbywania szkolenia.
Skok tandemowy wykonuje się z instruktorem. Pasażer przypięty do doświadczonego spadochroniarza, będzie miał okazję doświadczyć takich samych wrażeń jak skoczkowie  wykonujący samodzielne skoki spadochronowe.

Jak to się odbywa? Po kilkunastominutowym instruktażu pasażer ubrany w kombinezon i specjalną uprząż wsiada do samolotu. Samolot, w tym przypadku jest to Cesna 182, wzbija się na wysokość 3 tys. metrów i po locie, który trwa ok. 20 minut, tandem (pasażer i instruktor) wyskakuje. Podczas spadania z zamkniętym spadochronem para skoczków rozpędza się do prędkości ok. 200 km/h. Swobodne spadanie trwa ok. 35 sekund. Po otwarciu czaszy spadochronu szybowanie w powietrzu trwa jeszcze 5-6 minut.

Lęk? To normalne

Skok w tandemie z doświadczonym skoczkiem jest idealnym rozwiązaniem na pokonanie lęku przed skokiem ze spadochronem. Nie ma też co się wstydzić tego, że się boimy. Jak przekonuje Marek Tarczykowski, doświadczony skoczek, który ma swoim koncie już 10 tys. 740 skoków, lęk w takiej sytuacji świadczy, że wszystko jest z nami w porządku.

– Wielu osobom może się wydawać kompletnym szaleństwem pomysł na wyskoczenie z całkiem sprawnego samolotu. I to jest normalne. – mówi Marek Tarczykowski z Skydive Toruń – Należy zachować spokój i pamiętać, że wbrew pozorom skoki spadochronowe są bardzo bezpieczne.

Kto może skoczyć? Ile to kosztuje?

Skakać ze spadochronem w tandemie z instruktorem mogą już dzieci. Pod warunkiem, że ukończyły 8 rok życia. Maksymalna waga skoczka to 95 kilogramów.
Skok kosztuje 750 zł. Dodatkowo można wykupić opcję filmowania. Wtedy skacze również kamerzysta, który uwieczni nasz wyczyn. Cena takiego skoku z pamiątką w postaci filmu to 1050 zł.

Skoki można rezerwować na stronie www.skydive-torun.pl. Więcej informacji uzyskamy też dzwoniąc pod nr tel. 601666791.

Fot. Skydive Toruń

 

 

 

3 komentarze

Napisz komentarz
 1. 17 sierpnia, 09:40 Rafal

  Witam. Interesuje mnie skok w tandemie dla Dwoch osob w terminie 25-27wrzesnia.prosze podac mi cena za 2 osoby. Miejsce skoku oraz
  czy data beddzie odpowiednia.?

  Reply this comment
 2. 17 sierpnia, 12:50 Admin

  Artykuł jest z 2018 r. (data pod tytułem). Aktualnych informacji o tym co się dzieje na lotnisku w Bagiczu można szukać na Facebooku. Wystarczy wpisać Lotnisko Bagicz 🙂

  Reply this comment
 3. 17 sierpnia, 17:43 Anonim

  Ok. Dziekuje. Nie wszyscy maja facebooka. Bez niego rowniez da sie żyć. Pozdrawiam

  Reply this comment

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend