Straż Miejska na ul. Koszalińską, w miejsce Second Handu?

Być może już niedługo by załatwić sprawy w Straży Miejskiej będziemy jeździć na ul. Koszalińską. To w tej chwili najbardziej prawdopodobna, nowa siedziba SM.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku przedsiębiorca z Kołobrzegu kupił od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych 600-metrowy lokal przy ul. Ratuszowej 12 z dzierżawcą, którym jest Urząd Miasta. Pod tym adresem znajdują się biura wydziału komunalnego i Straży Miejskiej, za dzierżawę których Urząd płacił blisko 17 tys. zł miesięcznie.
Po zmianie właściciela magistrat ma 6 miesięcy na wyprowadzkę, chyba że kołobrzeski przedsiębiorca zechce przedłużyć umowę. Wiemy już, że jest taka możliwość, ale nowy właściciel nieruchomości chce podnieść dzierżawę. Zaproponowana przez niego kwota jest jednak wyższa niż jest w stanie płacić magistrat. Kolejne negocjacje w tej sprawie jak dotąd kończyły się fiaskiem.

-Mamy plan B, a nawet plan C – odpowiada Ewa Pełechata, sekretarz Urzędu Miasta zapytana przez nas o przyszłość urzędników, którzy na razie jeszcze urzędują przy ul. Ratuszowej 12 – Na wypadek gdyby negocjacje nic nie dały, powolutku przygotowujemy się do zakończenia umowy. Dla urzędników znajdziemy dodatkowe miejsce w ratuszu i w Urzędzie Miasta przy ul. Ratuszowej 13.

Największym problemem z ewentualną przeprowadzą miała do niedawna Straż Miejska. Teraz okazuje się, że Urząd Miasta ma możliwość wydzierżawienia dużego lokalu przy ul. Koszalińskiej gdzie od wielu lat funkcjonuje sklep Second Hand i jest to w tej najbardziej prawdopodobna, nowa siedziba SM.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend