Sukces utalentowanej Małgorzaty Banasiak z Kołobrzegu. Od sierpnia będzie reprezentować barwy drużyny Vincennes University w stanie Indiana w USA!

Kołobrzeżanka Małgorzata Banasiak (rocznik 2001), zawodniczka SMS Police, otrzymała stypendium i od sierpnia 2021 będzie reprezentować barwy Vincennes University w stanie Indiana w USA.

Małgorzata Banasiak grać w siatkówkę zaczęła w kołobrzeskim OPP. Następnie w drugiej klasie gimnazjum wyjechała do Polic, gdzie na pozycji atakującej zdobywała punkty dla Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Od sierpnia będzie grać już w USA.

Utalentowanej kołobrzeżance w kontaktach z amerykańskimi trenerami pomogła agencja Playsportusa. Po rozmowach na Zoomie z trenerami zza Oceanu, wysłała im wideo z urywkami swoich meczów. To przekonało działaczy sportowych z USA do postawienia właśnie na Małgorzatę Banasiak, a nie jedną z innych zawodniczek starających się o stypendium (m.in. z Hiszpanii). Co ciekawe, kołobrzeżanka miała do wyboru dwa inne uniwersytety, m.in. w New Jersey. Ostatecznie wybrała Indianę.

Grę w siatkówkę będzie musiała pogodzić z nauką. 20-latka stawia na kierunki związane z zarządzaniem sportem i kinezjologią.

– W tej chwili staram się dowiedzieć jak najwięcej o tym, co mnie może czekać na miejscu – mówi naszemu portalowi Małgorzata Banasiak – Jestem dobrej myśli, bo osoby z USA, z którymi rozmawiałam w sprawie mojego wyjazdu, są bardzo życzliwe, otwarte i pomocne.

Na nasze pytanie, czy widzi siebie w reprezentacji Polski, odpowiada:
– Bardzo bym chciałam zagrać z orzełkiem na koszulce. To moje marzenie i nie rezygnuję z niego – zapewnia. I dodaje: – Dziś jednak skupiam się na najbliższych wyzwaniach i po prostu cieszę się tym.

Napisz komentarz

zobacz wszystkie komentarze

Send this to friend